Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ..: Oto Oko cz. II :..
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-04-29, 14:03   #1
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Talking

..: Oto Oko cz. II :..


Tym razem oko delikatne z delikatnym eyelinerem.

Przygotowanie oka
Po nałożeniu kremu i dermacolu wklepałam lekko dermacol palcami i potem jeszcze delikatnie przycisnęłam gąbką. Dermacol jest jasny i stanowi świetne przygotowanie powieki pod jasne cienie. Zaznaczyłam linie brwi pędzelkiem do tego przeznaczonym i potem przypruszyłam sypkim pudrem.
Cieniowanie I
Najjaśniejszy cień położyłam na całą powiekę górną i ruchomą po to by później nie mieć problemu z cieniowaniem oka ciemniejszym cieniem, by ten ciemniejszy cień można potem bez problemu rozetrzeć
Pierwszą warstwę cienia kładę delikatnie - taką mgiełkę - potem poprawiam drugą delikatną warstwą cienia.
Cieniowanie II
W tej części makijażu zaznaczam pędzelkiem (koci języczek) załamanie powieki - rysuję linię - potem poprawiam jeszcze raz i rozcieram większym pędzlem zaczynając rozcieranie od zewnętrznej strony powieki. Pędzelek tak jakby "wkładam" w załamanie powieki i ciągnę do góry lekko pod ukosem. Gdy już dwa oczka są wycieniowane porównując je dokonuję ewentualnych poprawek - dodaję gdzie trzeba jeszcze brązowego cienia.
Podczas rozcierania powieka ruchoma mogła zostać leko przypruszona brązowym cieniem dlatego większym pędzlem poprawiam jeszcze ruchomą powiekę lekko przyciskając pędzel do powieki.
Cieniowanie III
Całą dolną powiekę zaznaczam jasnym cieniem po to by później nałożony brąz nie był za ciemny. Potem brązem delikatnie zaznaczam od zewnątrz linię prowadząc lekko pędzelek po rzęsach - potem ewentualne poprawki
Eyeliner
Razem z cieniami jest jeszcze liner i załączony do niego aplikator. Smuklejszą końcówką aplikatora od połowy oka prowadzę linię do zewnątrz lekko wyciągając ją na końcu. Linia ta ma optycznie zagęścić rzęsy celowo więc nie jest grubsza Eyeliner ten przypomina bardziej cień w kremie - łatwo się rozprowadza.
Etap końcowy
Biała kredka, zalotka
Tuszowanie
Zaczynam od górnych rzęs ruchami zygzakowatymi, potem dolne trzymając lekko pod skosem szczoteczkę. Po wytuszowaniu rzęs powtarzam tuszowanie.


Mam nadzieję ,że i tym razem się spodoba - miłego oglądania i czytania

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Przygotowanie.JPG (94,5 KB, 270 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Cieniowanie I.JPG (99,5 KB, 259 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Cieniowanie II.JPG (91,2 KB, 262 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Cieniownie III.JPG (115,8 KB, 218 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Eyeliner.JPG (107,1 KB, 475 załadowań)

Edytowane przez mona1978
Czas edycji: 2006-11-20 o 21:40
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując