Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - naczynka przy suchej
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2003-05-21, 22:21   #6
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
nowe pytania do Barbary Kwiatkowskiej

Przestudiowałam pilnie wszystkie artykuły o słoneczku. I brak mi ciągle jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy w pewnych warunkach mogę się opalać? Wogóle to chcę wiedzieć, czy jeśli mam cerę naczynkową, to na słońce wrażliwa jest tylko twarz, czy też całe ciało? Pomyślałam, że mogę opalać ciało, a twarz smarować mocnymi filtrami a dla wyrównania koloru użyć samoopalacza do twarzy. Myślę, że powinnam dodać, że nigdy nie miałam problemów ze słońcem. Wstyd się przyznać, ale w zeszłym roku jednego dnia w Choracji pojeczałam na 1 dniową wycieczkę i zapomniałam z hotelu wziąć filtrów. Chroniła mnie tylko ta warstwa, którą nałożyłam rano. I nic się nie stało (na razie). Wtedy na bak nie dostałam podrażnień. To chyba dobry znak. Dodam też, że w teście zamieszczonym na początku serii słonecznej wyszedł mi ostatni przedział. A byłam dla siebie surowa w ocenianiu! Oj za dużoo mówię! Do rzeczy:
1) czy mogę prosić o listę typu miesce na ziemi (strefa klimatyczna) i do niej minimalny filtr?
2) czy kosmetyków na naczynka (obecnie to seria erisa do naczynkowej) muszę używać cały rok, czy też na zmianę z innymi, np. zwykłymi nawilżaczami (dotąd używałam biotherm aquasource i był świetny).
3) jaka powinna być kolejność nakładania rano na twarz specyfików? kiedy krem na naczynka, kiedy filtr, kiedy makijaż?
4) czy używanie kremu na naczynka wpływa na wydzielanie sebum? mam wrażenie jakby nagle zaczęło być do więcej?
5) przeczytałąm o tych przyspieszaczach. dzisiaj w perfumerii trafiłam na produkt lancastera pre-sun (chyba tak się nazywa). Używa się go 15 dni przed kąpielą słoneczną. Niestety obsługa nic więcej nie wiedziała. Czy może Pani coś o nim słyszała?
6) co do tego przydzialania filtrów do miejsca to może jeszcze dodam, że najłatwiej będzie mi to zrozumiec po wysokości SPF. Do tego chciałabym prosić o wyspecjalizowanie ile w Wawie w ciągu zimy, lata i jasień/wiosna. chodzi o to, że inny filtr pewnie potrzebny jest w Polsce, a inny w Egipcie?
7) Bo podróżować po świecie chyba mogę? Z ochroną filtrową oczywiście...
8) Latanie samolotem, nurkowanie i skoki bungy chyba nie sa szkodliwe dla mnie?
9) (ostatnie)czym się różni dla skóry, w efekcie i takie tam samoopalacz od pudru brązującego? a te 'kosmetyki z kolorowym zabarwieniem' od właściwych samoopalacz?

Może Pani zauważyła, że nie pytam o solarium? Otóż mogę się pochwalić, że dotąd byłam tylko kilka razy (prze sylwestrem), a teraz już nigdy więcej nie pójdę!

Bardzo proszę o pomoc. Mam nadzieję, że mnie Pani rozumie. Nie chcę wyglądać jak Brigite Bardotte ani doprowadzić do pojawienia się trądziku różowatego. Dlatego się tak przejęłam. Pewnie jeszcze trochę Panią pomęczę, a potem (jak już będę wyszystko wiedziała), to będę mogła już samodzielnie śledzić nowości na wizażu.
Serdecznie pozdrawiam!
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując