Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - naczynka przy suchej
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2003-05-22, 05:53   #7
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: nowe pytania do Barbary Kwiatkowskiej

Wprawdzie nie jestem specjalistka, ale może sie wyppiszę... Nie zaszkodzi. [img]icons/icon10.gif[/img]

niusia napisał(a):
>na pytanie czy w pewnych warunkach mogę się opalać?

Z filtrami chyba tak. [img]icons/icon10.gif[/img]

>Wogóle to chcę wiedzieć, czy jeśli mam cerę naczynkową, to na słońce wrażliwa jest tylko twarz, czy też całe ciało?

Eee, ja troche nie na temat... Kiedyś miałam naczynka tylko na twarzy, teraz zauważam na całym ciele, więc moze to przechodzi na ciało??? Lepiej nie ryzykować.

>Pomyślałam, że mogę opalać ciało, a twarz smarować mocnymi filtrami a dla wyrównania koloru użyć samoopalacza do twarzy. Myślę, że powinnam dodać, że nigdy nie miałam problemów ze słońcem.

Nalezy smarować i chronić CAŁE cialo!!! To się wydaje, że nie ma rpoblemow, mi się też tak wydawalo, az mnie nie zlapalo poparzenie pierwszy raz w zyciu... [img]icons/icon9.gif[/img] Poza tym oprocz poparzen są inne, dlugofalowe skutki opalania i braku ochrony... [img]icons/icon9.gif[/img]

> 2) czy kosmetyków na naczynka (obecnie to seria erisa do naczynkowej) muszę używać cały rok, czy też na zmianę z innymi, np. zwykłymi nawilżaczami (dotąd używałam biotherm
aquasource i był świetny).

WYDAJE [img]icons/icon7.gif[/img] mi sie, że jezeli coś ci pasuje i iwdzisz, że pomafga, to po prostu stosuj, najważniejsza jest skuteczność, a nie trzmyanie się utartych ram pielęgancji... W pewnych prztpyadkach. [img]icons/icon7.gif[/img]

> 3) jaka powinna być kolejność nakładania rano na twarz specyfików? kiedy krem na naczynka, kiedy filtr, kiedy makijaż?

Naczynka najpierw, żeby działały, potem filtr chroniący na wierzch, na koniec makijaż. [img]icons/icon7.gif[/img]

> 4) czy używanie kremu na naczynka wpływa na wydzielanie sebum? mam wrażenie jakby nagle zaczęło być do więcej?

Możeliwe, bo zzwyczaj takie kremy są dostosowane do suchej, bo tak najczęsciej wystepuje, naczynka i sucha cera...

> 5) przeczytałąm o tych przyspieszaczach. dzisiaj w perfumerii trafiłam na produkt lancastera pre-sun (chyba tak się nazywa). Używa się go 15 dni przed kąpielą słoneczną. Niestety obsługa nic więcej nie wiedziała. Czy może Pani coś o nim słyszała?

Eee, ze się tak wtracę przyspieszacze zwykle mają slabą ochronę filtra... a może napisz sklad, to na pewno wywnioskować się da, czy jest dobry. [img]icons/icon7.gif[/img]

>chodzi o to, że inny filtr pewnie potrzebny jest w Polsce, a inny w Egipcie?

Taaaak!!! [img]icons/icon10.gif[/img]

> 7) Bo podróżować po świecie chyba mogę? Z ochroną filtrową oczywiście...

No pewnie, chyba tak... [img]icons/icon7.gif[/img]

> 9) (ostatnie)czym się różni dla skóry, w efekcie i takie tam samoopalacz od pudru brązującego? a te 'kosmetyki z kolorowym zabarwieniem' od właściwych samoopalacz?

Zależy od skladu, a puder od samoopalacza tym, że puder mozesz zmyc w 3 sekundy, bo ino nakladasz warstwe brazowa, a samooplacz barwi na kilka dni, bo wchodzi w reakcje ze skora...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując