Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - naczynka przy suchej
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-05-22, 12:35   #8
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: nowe pytania

W kilku miejscach Lejka mnie źle zrozumiałą, więc załaczam małe sprostowanie:

> ja: >Pomyślałam, że mogę opalać ciało, a twarz smarować mocnymi filtrami a dla wyrównania koloru użyć samoopalacza do twarzy. Myślę, że powinnam dodać, że nigdy nie miałam problemów ze słońcem.
>
> Nalezy smarować i chronić CAŁE cialo!!! To się wydaje, że nie ma rpoblemow, mi się też tak wydawalo, az mnie nie zlapalo poparzenie pierwszy raz w zyciu... [img]icons/icon9.gif[/img] Poza tym oprocz poparzen są inne, dlugofalowe skutki opalania i braku ochrony... [img]icons/icon9.gif[/img]

Jasne, że smaruje i chroni się całe ciało! Chdziło mi o to, że ciało filtrem coś między 15-20, twarz tzw. blokerem, a potem na twarz samoopalacz, bo będzie jaśniejsza.

> ja: > 3) jaka powinna być kolejność nakładania rano na twarz specyfików? kiedy krem na naczynka, kiedy filtr, kiedy makijaż?
>
> Naczynka najpierw, żeby działały, potem filtr chroniący na wierzch, na koniec makijaż. [img]icons/icon7.gif[/img]
>
Po prostu w pewnym artykuje przeczytałam, że filtry powinny być nakładane na końcu, żeby najlepiej chroniły.

> > 4) czy używanie kremu na naczynka wpływa na wydzielanie sebum? mam wrażenie jakby nagle zaczęło być do więcej?
>
> Możeliwe, bo zzwyczaj takie kremy są dostosowane do suchej, bo tak najczęsciej wystepuje, naczynka i sucha cera...
>
Na a ja mam suchą. Odkąd zaczełam używać kremu na naczynka, pierwszy raz zobaczyłam na twarzy sebum. Trochę mnie to ździwiło. Widocznie tak dobrze nawilża!

> ja: > 5) przeczytałąm o tych przyspieszaczach. dzisiaj w perfumerii trafiłam na produkt lancastera pre-sun (chyba tak się nazywa). Używa się go 15 dni przed kąpielą słoneczną. Niestety obsługa nic więcej nie wiedziała. Czy może Pani coś o nim słyszała?
>
> Eee, ze się tak wtracę przyspieszacze zwykle mają slabą ochronę filtra... a może napisz sklad, to na pewno wywnioskować się da, czy jest dobry. [img]icons/icon7.gif[/img]

no jasne, że się filtruje. W art o opalaniu w serii słonecznej Pani Barbary Kwiatkowskiej pojawiły się przyśpieszacze jako rekompenstata za wysoki filtr, który oczywiście nadal się używa. Po prosu oba kosmetyki naraz. zastanawiam się, czy ten kosmetyk lancasteru, który spotkałam to właśnie taki przyspieszacz, czy też coś innego?
>
> ja: >chodzi o to, że inny filtr pewnie potrzebny jest w Polsce, a inny w Egipcie?
>
> Taaaak!!! [img]icons/icon10.gif[/img]
>
i tu chodzi mi o usłyszenie konkretów. taki kraj - taki filtr...

> ja: > 9) (ostatnie)czym się różni dla skóry, w efekcie i takie tam samoopalacz od pudru brązującego? a te 'kosmetyki z kolorowym zabarwieniem' od właściwych samoopalacz?
>
> Zależy od skladu, a puder od samoopalacza tym, że puder mozesz zmyc w 3 sekundy, bo ino nakladasz warstwe brazowa, a samooplacz barwi na kilka dni, bo wchodzi w reakcje ze skora...

No to jest jasne. Głównie chodzi mi o różnicę w efekcie. Co wygląda bardziej naturalnie? Jeśli chodzi o różnicę między 'kosmetykami z kolorowym zabarwieniem' od właściwych samoopalacz pytam w kontekście również efektu?
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując