Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - łupież
Wątek: łupież
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-02-19, 20:49   #13
FryzjerstwoMojaPasja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 1 067
Dot.: łupież

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
czasem właśnie wymaga, u dermatologa, te niektóre dobre szampony to własnie sa na recepte
czytając o łupież pojawiają sie takie okreslenia jak: choroba, zchorzenie dermatologiczne...nie wiem jaki jest oficjalny status łupieżu (w końcu jest tez tego cholerstwa kilka rodzajów, może on być objawem np ŁZS) ale z pewnością definicja jest inna niż "chorobę leczy się u lekarza, łupież tego nie wymaga ;-) wystarczy dobry szampon" - bez obrazy
nie wiem czy masz na myśli to co ja, mówię o zwykłym łupieżu - suchym, a nie łupieżu pstrym, mokrym, z zakażeniem grzybiczym itd. ;-)
na ZWYKŁY (podkreślam) łupież wystarczy szampon i nie jest to choroba tylko problem kosmetyczny, jeżeli szampon nie pomaga to łupież ma inną odmianę (może być łupież łojotokowy i inne które wymieniłam wczesniej, wtedy może być mokry i np. żółty a nie biały i suchy) i wtedy musi zobaczyć to dermatolog
więc nie wymądrzaj się, pisałaś o zwykłym łupieżu a nie konkretnej odmianie.

pofatygowałam się:
Zazwyczaj łupież suchy to nasilone odrywanie się zrogowaciałego naskórka ze skóry głowy. Ten rodzaj łupieżu nie jest jakimś zagrożeniem zdrowia, stanowi natomiast nieprzyjemny efekt kosmetyczny i estetyczny - biały pył na ubraniu może budzić nawet obrzydzenie


Oprócz znanego z łusek na głowie łupieżu tłustego i suchego mamy jeszcze: łupież pstry, łupież różowy Giberta, łupież rumieniowaty i łupież biały. Każde z tych schorzeń ma inną przyczynę i inne są standardy leczenia.
Na pewno najłatwiej pozbyć się łupieżu suchego, łupież tłusty to o wiele poważniejszy problem. Mogą być różne jego przyczyny - wspominany tu często drożdżak, a także może być to efekt łojotokowego zapalenia skóry - od tego, jaka jest przyczyna zależy leczenie i jego efekty. Łojotokowe zapalenie skóry jest bardzo często efektem zaburzenia gospodarki hormonalnej organizmu. Leczenie wymaga stabilizacji całego organizmu, środki miejscowe działają na krótko i nie są w stanie pomóc skutecznie. Łupież tłusty zagraża włosom, może być przyczyną ich wypadania - zawsze jak mamy do czynienia z łuską, która przylega do skóry musimy zacząć intensywną kurację - jeśli problem jest świeży można spróbować szamponów aptecznych, ale jeśli to nie pomaga należy udać się do dermatologa.

chyba nie muszę więcej dopisywać?

Edytowane przez FryzjerstwoMojaPasja
Czas edycji: 2011-02-19 o 21:07
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując