Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Do dziewczyn, które wyszły z ED.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-04-02, 18:10   #19
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Do dziewczyn, które wyszły z ED.

Cytat:
Napisane przez dimar Pokaż wiadomość
Ze wszytskiego sie da ale do konca zyci jest sie juz alkocholikiem, narkomanem, przestepca bulimiczka, anorektyczka...To jak ze zwyklymi corobami wszyscy jestesmy nosicielami pewnyhch chorob ale nie wszyscy na nie chorujemy.
a któż Ci takich rzeczy naopowiadał? da sie wyjsc i nie wrócic do choroby. zapewniam. znam duzo osob które stały na krawedzi zycia i smierci a teraz sa juz od kilku lat zdrowe.

Cytat:
Napisane przez stokrotka007 Pokaż wiadomość
dziewczyny "ozdrowione"(generaln ie gratuluję wygranej walki i zyczę wszystkiego dobrego!) powiedzcie czy przy wychodzeniu z anoreksji gigantyczny efekt jojo i tycie niekontrolowane (powyżej i po dojściu do zdrowej wagi) to jest sprawa nieunikniona?
Moja znajoma z dieta.pl pomaga teraz znajomej wyjść z zaburzeń i wspieram ją w tym na ile tylko mogę. Dziewczyna chce sie leczyć, ale okropnie boi się jakiegoś koszmarnie dużego przybrania na wadze i wkręca sobie 30kg do przodu...powiedzcie, czy w praktyce organizm aż tyle przybiera? może uda się ją jakoś uspokoić.
organizm sam reguluje sobie wage. wybiera te najbardziej odpowiednia.sęk w tym ze mało kto słucha swojego ciałą, a ono najlepiej wie co i w jakich ilościach jest nam potrzebne. bez watpienia osoba chorujaca na anoreksje przytyje, nie ma innej mozliwosci, gdyz utrzymywanie wagi daleko ponizej poziomu jest z punktu widzenia naszgo organizmy oraz biologi nienaturalne i szkodliwe. ale nie bedzie to jakies spektakularne tycie. po prostu tyle, ile orgaznizm uzna za słuszne.ale na taka regulacje trzeba czasu

Cytat:
Napisane przez sykutka Pokaż wiadomość
Według mnie z tego się nie da wyjść. To tkwi gdzieś w środku, bardzo głęboko, jest jak bomba, która w każdej chwili może wybuchnąć. Zaburzenia odżywiania mogą być jak inne nałogi - tylko zaleczone. Więc nie ma się co sugerować tym, że np. od dwóch lat jem normalnie, bo to w każdej chwili może wrócić.
A moje słowa są oparte (niestety) na własnym przykładzie. Ciągle walczę i nie zanosi się, by moje problemy się szybko skończyły.
mogą. ale wcale nie musza. nie ma reguł. i nie nalezy sie strqaszyc wzajemnie, ze ED to tak jak alkoholizm, ze nie da sie wyjsc i takie tam. da sie. zapewniam.

polecam forum na :www.glodne.pl
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując