Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy ktoś był na Kubie lub jest nia tak zafascynowany jak ja?!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-11-21, 18:12   #10
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Czy ktoś był na Kubie lub jest nia tak zafascynowany jak ja?!

znacie może jakieś ciekawe filmy kubańskie? nie mówię tu o Buena Vista Social Club (z resztą ten film nakręcono przy współpracy z innymi krajami), tylko o jakiś innych filmach? takich, w których w pewien sposób zawarta jest mentalność kubańska?
byłam kiedyś na przeglądzie kina kubańskiego, wykupiłam karnet na wszystkie pokazy i na ostatni już nie dałam rady pójść... wiem - cenzura nie pozwala rozwinąć skrzydeł, wiem - różnice kulturowe są właśnie ciekawe, ale mimo wszystko nieco się wynudziłam... prawie brak akcji, zbyt prosta fabuła, brak przekazu, brak efektów i zdecydowanie zbyt długi czas trwania filmu... ile minut można pokazywać scenę, w której kobieta stoi przy oknie i bez ruchu wygląda na ulicę ja rozumiem, że ona w tym czasie mogła coś myśleć, jednak nie dzieliła się tymi myślami z widzem... no ale to było zaledwie kilka filmów, może zostały po prostu w ten sposób dobrane i mimo wszystko jednak czegoś się z nich nauczyłam (właśnie na temat tych różnic kulturowych widocznych w sposobie rozumowania i przedstawiania pewnych spraw); bardzo chciałabym zmienić moją spaczoną opinię o filmie kubańskim, więc jeśli możecie coś interesującego polecić, to chętnie obejrzę
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując