Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Bardzo problematyczna cera nastolatki :(
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-05-13, 11:55   #1
fistaszkowa
Raczkowanie
 
Avatar fistaszkowa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 266
Cool

Bardzo problematyczna cera nastolatki :(


Mam do Was wielką prośbe odnośnie mojej cery może opisze dokładnie co jest :a więc problemem którym ostatnio się zaniepokoiłam są rozszerzone naczynka - zauważyłam je już ok. 2 lat temu ale dziś w szkole w lusterku po prostu sie przestraszyłam ! Jest ich najwięcej na policzkach , na tak jakby ich krawędziach bliżej uszu niż nosa wiem że ich rozszerzanie spowodowane jest tym że bardzo lubię sie opalać ( mam uczulenie na "pierwsze słońce" ale po kilku "sesjach" jestem ładnie opalona a moja cera jest raczej blada na codzień) nie chciałabym zrezygnować z opalania bo gdy jestem taka bladziutka nie wyglądam korzystnie bo to nie jest moja karnacja skóry ale raczej niezdrowa biel drażnić naczynka moga również kremy na pryszecze które wychodzą mi własnie tam gdzie są najwieksze "skupiska naczynek " czyli na bokach policzków wiec nawet jesliBrevoxylem (bo tylko on i Benzacne są skuteczne na "moje" pryszcze) nakładam punktówo to nic niedaje bo naczynka i pryszcze sa w tym samym miejscu (tzn najwieksze stadka pryszczy), 2 problemem są własnie te pryszcze tzn, czy ja wiem czy to sa takie NAPRAWDE pryszcze ?! to są raczej takie grudki podskórne i przebarwienia po starych pryszczach (własnie na tych policzkach) , czerwone plamki , 3. problem - rozszerzone pory - i to sporo - używam maseczki erisa , używałam Acne- derm i zadowalających efektów nie widziałam No cóż to chyba tyle moich żali a teraz moje pytania BARRDZOOO bym prosiła żeby ktoś mi pomógł bo w poniedziałek albo wtorek idę do dermatologa i chciałabym mieć takie ogólne rozeznanie i jemu również zadać kilka pytań żeby nie wcisnął mi byle czego :
*czy do mojej cery nadają się kremy z kwasami?
*czy znacie jakieś kremy\ zabiegi ( w miare niedrogie) aby zachamować lub ( co jest moim marzeniem) troszeczke je skurczyć?
*czy zamiast benzacne i brevoxylu polecacie coś innego nie drażniącego naczynek?
*czy znacie jakieś kremy \ zabiegi zmniejszające pory?
BARDZO WAS prosze o wszelkie rady bo w moim wieku (16 lat) wygląd jest dla mnie naprawde ważny i kazda pomoc sie przyda POZDAWIAM
fistaszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując