Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-12-17, 17:06   #90
Huni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 107
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

PASZTET DROBIOWY na PP

700 g wątróbki drobiowej
2 ćwiartki z kurczaka
2 cebule
3 ząbki czosnku
3 jajka
5 łyżek otrębów owsianych
3 łyżki gęstego jogurtu nat. (np. Zott, 3% tł.)
Przyprawy (kilka kulek ziela angielskiego, bazylia, majeranek, pieprz, tymianek, kminek, czosnek granulowany i sól)
2 lub 3 łyżki przecieru pomidorowego (można, nie trzeba)

Udka kurczaka ugotować w lekko osolonej wodzie z dodatkiem liścia laurowego. Wątróbki obsmażyć na teflonie bez tłuszczu, lub zgrilować (ja zgrilowałam na patelni) z solą, pieprzem i czosnkiem granulowanym. Udka obrać ze skórki.
Otręby zmielić na mąkę i zalać gorącą wodą, około połową szklanki, odstawić.
Mięsko zmielić (np w robocie) na miałką masę z cebulkami, czosnkiem, jajkami, jogurtem i przecierem. Dodać zmielone w młynku (np młynku do kawy) wszystkie przyprawy – bez soli. Dodać napęczniałe otręby. Jeszcze raz zmielić razem wszystko. Jak za mało słone – dosolić do smaku.
Do podłużnej i wąskiej foremki wyłożonej papierem do pieczenia włożyć nasz surowy pasztet. Piec około godzinę w 200 stopniach (jak góra się zarumieni to można skręcić do 180). Po godzinie sprawdzić patyczkiem, czy jest wilgotny w środku, jeśli tak, to jeszcze dopiec. Ja piekłam 75 min. Po upieczeniu wyjąć z formy i zostawić do ostygnięcia. Smacznego!
__________________
9.11.2009 - START 124,5 kg (wzrost 170 cm)
15.07.2010 - 92,2 kg
25.07.2010 - 93,6 kg
01.09.2010 - 96,2
najbliższy cel: zobaczyć "8" z przodu!
Będzie 78 (wg Dukana 01.09.2010)


Sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach Philip Wylie
Huni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując