Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-01-28, 10:11   #33
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez dirt Pokaż wiadomość
brud najbardziej widac na ciemnym (kurz jest jasny.. wiem z doswiadczenia niestety)

wizualnie:
zalezy od tego jakie masz wnetrze, co chcesz w nim uzyskać, jaki nadac mu charakter i co ci sie podoba...
ja mam średnio jasne fronty ("dębowe") i do tego ciemny blat (ale nie czarny tylko w kolorze ciemnego drewna)... moja kuchnia jest pomieszczeniem przechodnim więc zależało mi na tym żeby kolory byly w miare naturalne-drewniane, a nie kolorowe (np. fiolety, czerwienie itd..)
za ciemnefronty moga przytłaczać pomieszczenie, ale moga byc tez bardzo eleganckie...
najprosciej bedzie jak wkleisz zdjecia obecnej kuchni (o ile to mozliwe), opiszesz jaki efekt chcesz uzyskać.. na pewno ktos ci cos konkretnie doradzi...
Dzięki, nie mam co wkleić póki co bo to plac budowy jest, nie mam żadnej kuchni robię od podstaw wszystko
U mnie kuchnia będzie połączona z salonem takie dwa w jednym więc podobnie jak u Ciebie zależy mi aby była zintegrowana z całością, więc jakieś takie agresywne kolory typu czerwień czy pomarańcz odpadają.
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Dorinko, ja jeszcze nie mam tej swojej kuchni (na razie okna, potem drzwi, potem piecyk gazowy - pewnie dopiero latem się "odkujemy" finansowo i zaczniemy z tą kuchnią), ale mogę Ci napisać co do tej pory zaobserwowałam w salonach. Początkowo miałam szał na punkcie lakierowanych, połyskujących, w różnych kolorach frontów - groszkowy, pomarańczowy lub biel zestawiona z czerwienią. Ale im więcej oglądam, tym bardziej mi się podobają ciepłe brązy - złoty dąb, orzech - coś koło tego. Zdecydowałabym się na Twoim miejscu na coś pośrodku - nie za jasne, ale też nie super ciemne. A przecież najważniejsze jest to, co Tobie się podoba. Ważne jaki blat sobie do tego dobierzesz - to on dopełni całości.

Do obejrzenia:
http://unimeb-fronty.pl/index.php?in...onty_fornirowe

Myślę, że coś eleganckiego, zgodnego z Twoim gustem i charakterem Ci się nie znudzi.
Mam właśnie dokonać wyboru pomiędzy frontami z drewna jakiegoś bądź ecru lakierowane- gdyż tak sobie wykombinowałam, ze to pozwoli aby jakoś zespolić to wszsytko kolorystycznie z salonem. Blat postanowiłam zrobić na zasadzie kontrastu przy ecru fontach blaty byłyby w kolorze drewna, a odwrotnie blaty ecru.
No nie mam póki co jak pokazać wnętrza, oglądam w salonach i na zdjęciach i podoba mi się i jedno i drugie rozwiązanie- może przystąpię do wyceniania i wtedy zadecyduje czynnik finansowy.
_________________________ ______________________
Kiedyś był tu poruszany temat kuchni z Ikeai, miałam taką kuchnię, przy dobrze zrobionym projekcie wszystko wygląda super, materiały tez ok. ale NIGDY nie zdecydowałabym się aby montować ją samodzielnie, ja miałam ekipę z Ikei (odpłatną ) i 4 chłopa pracowało 10 godzin aby powstała kuchnia, włącznie z wycinaniem blatu, także to nie takie proste jak się wydaje.
TEraz tez robię kuchnię w studiu kuchennym, włącznie z montażem- nawet nie wiecie ile rzeczy można skopać podczas montażu

Doris z fornirowanych najbardziej mi się z Twojego linku podobają te ciemne- typu heban albo wenge, albo ecru połysk .

Edytowane przez dorinka30
Czas edycji: 2010-01-28 o 10:47
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując