Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wątek zbiorczy - GLYCO A
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-08-01, 19:29   #30
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Glyco-A?

Cytat:
Napisane przez Aneta???
Mnie tez interesuje ten krem(mialam wiele innych z kwasami-potrzebuje czegos mocniejszego),ale w skladzie zawiera on parafine-zapychacz porow.Czy zeczywiscie on zapycha pory?
Z parafiną różnie bywa, wiesz - różne źródła podają. Mnie parafina na pewna nie zapycha, bardzo często używam kremów z tym składnikiem, o wiele bardziej szkodzą mi wszystkie palmityniany i mirystyniany. Nie przeczę że może zatykać, bo to kwestie bardzo indywidualne - coś co służy jednemu, nie musi posłużyć drugiemu, ale w masie innych składników nieraz złowrogich parafina wydaje mi się stosunkowo niewinna. Glyco porów nie zatyka - u mnie nie, a i nie słyszalam by zdarzyło się to którokolwiek z dziewczyn.
Effaclar faktycznie jest raczej słabym kremem, ma Ph nieco zbyt wysokie by kwas mógł efektywnie złuszczać.

Cytat:
Ja uwielbiam kwasy,zluszczanie,doszlam juz do wspolczynnika 25 % i szukam wyzej(juz wlasciwie znalazlam-chce kupic)Uwazam,ze to wszystko juz dla mnie za malo,moze moja skora juz nie reaguje na kwasy?Nawet,gdy uzywan peelingu SVR HYDRACID SP a na niego poloze Diacneal to mam tylko ladna,zarozowiona buzie,mila wdotyku,bez podraznien.Wlasciwie to jestem zadowolona.Znalazlam nawet peeling do uzytku domowego z zawartoscia kwasow 50 %,ale nie wiem czy to dobry pomysl,na razie podwyzsze procent do 30.
Ja też sporo kwasów stosowałam, dałam się juz dobrze poznać na tym forum jako fanka - ale powiem tak - uważaj. Wbrew temu co się sądzi, za dużo złuszczania nie przysporzy korzyści skórze. Pamiętaj że tylko BHA w zasadzie można używać ciurkiem (choć i to niekoniecznie, bo najczęściej jednak wysusza), przy AHA musisz robić przerwy. Gdzieś czytałam o skutkach przeholowania ze złuszczaniem - efektem bedzie mocno podrażniona i łuszcząca się skóra, możliwe są wypryski, skóra będzie bardziej podatna na czynniki atmosferyczne... Myślę, że skoro nie widzisz efektów złuszczania, i masz ochotę zwiększyć stężenie to może czas zrobić przerwę? Poszukam dziś w sieci na ten temat, bo jestem stuprocentowo pewna że przy AHA należy robić przerwy.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując