Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-10-15, 21:30   #161
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Zemin Pokaż wiadomość
Mylisz się i to bardzo. Cały widz polega na tym że dwa olejki pomarańczowe mogą mieć nieporównywalną jakość, a dlaczego:

Ponieważ:
* zależy to od tego czy były destylowane czy wyciskane ( profesjonalna aromaterapia nie uznaje do końca pozyskiwania olejków przez wyciskanie tzw. tłoczenie na zimno. Prawdziwie jakościowy produkt otrzymuje się poprzez destylację parą wodną)
* zależy od tego z jakich roślin, z jakiego regiony świata zostały olejki wykonane.
* zależy od dostępności surowca
* zależy od możliwości i stopnia oczyszczenia naturalnego olejku(a więc od możliwości danego laboratorium)
* zależy od certyfikatów jakie dany produkt posiada

....i od wielu innych czynników.

Jeśłi olejki są sprzedawane w cenach w przedziale 6-8 zł to nie jest to produkt o najwyższej jakości.

Wydajnosć olejków eterycznych jest tak ogromna , że warto zainwestować kilkanaście zł wiecej i mieć naprawdę sprawdzony produkt.

Tak, tak, tak, tylko olejek pomarańczowy nawet w Pollenie (najdroższa z polskich firm olejkowych) kosztuje kilka zł, nie kilkanaście. Ja kupiłam w Avicennie za 3,78 zł. Trzeba do wszystkiego podchodzić z dystansem, dla mnie Avicenna robi przyzwoite olejki za przywoitą cenę i nie zamierzam się niepotrzebnie martwić. Kilka osób, które sa dla mnie autorytetami polecały te olejki, podobnie jak Kej, czy Etja. Pamiętajmy tez, że taka firma kupuje to w ilościach hurtowych od producentów, co też wpływa na niską cenę.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując