Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Maseczka własnej roboty - cytryna i drożdże
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-05-29, 16:27   #29
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Maseczka własnej roboty - cytryna i drożdże

Cytat:
Napisane przez xmania Pokaż wiadomość
ja już od dzisiaj zaczęlam kurację z drożdżami + mlekiem ja mam przebarwienia lekkie, wągry, pod oczami spore cienie a razem z nim zmarszczki mam nadzieje, że mi pomoże ten sposób
mam ksiazke Cera tlusta to nie problem i tam sa fajne przepisy na rozne problemy skorne. Weszlam sobie tez na stronke fitomedu, ktora byla podana w tej ksiazce i natknelam sie na przepisy do cery suchej z pierwszymi zmarszczkami. Mysle ze jak by troche zmodyfikowac to i dla tlustej by sie nadala, albo wymieszac skladniki z przepisu dla typowo tlustej cery.
Ta maseczka dla cery z pierwszymi znakami starzenia wyglada tak

Maseczka odzywcza
1 czesc mikronizowanych platkow rozy
1 czesc mikronizowanych platkow nagietka
1 czesc glinki rozowej
1 czesc pelnego mleka w proszku
1 czesc platkow drozdzowych
olej z kilekow pszenicy
woda mineralna.

Mieszany suche skladniki i przechowujemy w szczelnym sloiczku. przed przyzadzeniem maseczki nabieramy czesc maseczki , mieszany z woda na papke i dodajemy ok 1/2 czesci oleju. Pod pojeciem czesci kryje sie miarka jaka uzyjemy do zrobienia maseczki. Mozemy uzyc lyzeczki do herbaty ale trzeba zwracam uwage zeby nabierane skladniki mialy taka sama ilosc na lyzeczce, np czubata lyzeczka albo plaska.
Do cery tlustej zaleca sie chude mleko w proszku, glinke zielona, a z ziol rumienek, skrzyp itp.

ja ostatnio zrobilam sobie peeling wymieszalam platki oswiane z rumienkiem( kupilam herbate rumienkowa wiec nie musialam mielic rumianku na drobno). Ostatnio kupilam tez drozdze w proszku, mam resztki rozowej glinki, brakuje mi tylko rozy i nagietka. Niedlugo bede zamawiac pare skladnikow to dokupie sobie tez te suszone kwiatki, albo zastapie je rumienkiem, jak nie wytrzymam ;o) Oleju z pszenicy tez nie mam, ale posiadam inny.
Ciekawa jestem jak sie spisze na mnie ta maseczka. Posiadam gotowa od Khadi, ale od jakiegos czasu krece sama co nie co i kusi mnie wymieszanie kilku proszkow samemu hihihi
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując