Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-04-18, 11:04   #733
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam
Kupiłam krem z Avonu do twarzy z seri Care. Nazywa się Intensywnie nawilżający krem do twarzy. Stosuję go tydzień i póki co nic mi nie wyskoczyło, jednak boję się, czy nie wyskoczy lada moment ;/

Oto skład.
Cytat:
aqua, propylene glycol, stearic acid, alcohol denat, triethanolamine, butyl stearate, glyceryl stearate, isopropyl palmitate, cetyl alcohol, lanolin, lanolin oil, carbomer, methylparaben, hydrogenated soybean oil, sesamum indicum oil, parfum, tocopheryl acetate, bht, bha, disodium edta, ci (lub cl ciężko odróżnić literki) 15985, ci (bądź cl) 47005
Teraz w ogóle zauważyłam, że jest tu alkohol, mam nadzieje, że nie podrażni mi naczynek, bo ogólnie z kremu jestem zadowolona.

edycja: przejrzałam pół wątku i teraz to już w ogóle wpadłam w panikę. chyba zużyję ten krem na pięty.. Jaki krem nawilżający do cery naczynkowej, suchawej na policzkach i tłustej na brodzie, nosie i czole mogłabym używać bez strachu, że zapacha albo podrażni naczynka? Na złagodzenie reakcji naczynek używam kremu z Orfilame, który był tu wątku nawet analizowany

Przy okazji chcialam prosić o analizę tego kremu: Dax Perfecta Cera Naczynkowa krem obkurczający naczynia krwionośne (do cery tłustej i mieszanej). Swego czasu go używałam, ale mnie mocno zapchał i musiałam z niego zrezygnować. Który ze składników w nim tak zadziałał?

Cytat:
Aqua, Paraffin Oil, Soya Lecithin, D-Panthenol, Trlaureth-4-Phosphate, Sorbitol, Glycerin, propylene Glycol, Citric Acid, Hamamelis Virginiana, Aesculus Hippocastanum, Rutin, Magnesium L-Ascorbyl pcl, Vitis Vinifera, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Octyl Methoxycinnamate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Butylene Glycol, Nymphaea Alba, Caprylol Glycine, Sarcosine, Cinnamomum Zeylanicum, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Acrylates/ C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Xantan Gum, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropanone-1,3-Diol, Parfum
Za pomoc w rozszyfrowaniu będę wdzięczna.

Edytowane przez evilcia
Czas edycji: 2007-04-18 o 15:32 Powód: Dopisek.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora