Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-05-04, 11:40   #3142
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Izii Pokaż wiadomość
A ja peelingowi migdałowemu podziękuję. Nabawiłam się plam po nim. Pierwszy raz zrobiłam miesiąc temu i została mi taka brązowa plama przy nosie, jest już dużo jaśniejsza ale jest. Teraz zrobiłam drugi raz peeling i tym razem silniej złuszczyło mnie na brodzie. W tym miejscu skóra trochę ściemniała. Czy to wogóle kiedyś zejdzie? Czy mam te ciemniejsze miejsca czymś traktować? Może acne derm? Czy zostawić w spokoju?
Kasia może mieć racje, że powinnaś się jeszcze raz złuszczyć, ale nie dziwie się, że po takich doświadczeniach nie masz ochoty.
Trudno coś stwierdzić nie widząc Ciebie na żywo. Czy skóra w tych miejscach jest bardziej szorstka? Czy też bardziej wygląda na podrażnioną skórę?
Na pewno powinnaś nawilżać te miejsca, może spróbuj coś na gojenie - np. alantan plus i koniecznie filtry!!! Żeby ci tych przebarwień słońce nie utrwaliło.
Dla wyrównania koloru skóry możesz też spróbować stosować coś z wit.c.
Z czasem te przebarwiania zblednią.
Jakie stężenie robiłaś?

Cytat:
Napisane przez Queenie Pokaż wiadomość
Witam!

Na razie nie planuję złuszczania cery kwasami (zostawiam to na jesień), ale delikatna pielęgnację.
Niestety, we wszystkich kremach dla cery trądzikowej, które są warte uwagi gdzieś w składzie pojawiają się kwasy, np.

Oceanic - AA Young - krem antybaktreyjny "intensywna pielęgnacja"

Skład: Aqua, Dimethicone and Dimethicone Crosspolymer, Glycerin, Niacinamide and Yeast Extract and Aesculus Hippostantum (Horse Chestnut) Extract and Ammonium Glycyrrhizate and Zinc Gluconate and Caffeine and Biotin, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate Copolymer and Isohexadecane and Polysorbat 80, Echinacea Angustifolia (Coneflower) Extract, Ethylhexyl Stearate, Dicaprylyl Ether, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract and Ichthammol and Thyme Oil and Salicylic Acid, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Allantoin, Retinyl Palmitate, Parfum, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional

Ziaja - Med - Kuracja Antybaktreyjna - krem redukujący trądzikSkład: Aqua (Water), Octyldodecanol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha (Bark) Extract, Oleanolic Acid, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, lsohexadecane, Polysorbate 80, Saccharamyces/Zinc Ferment, Glyceryl Stearate Citrate, Sodium Polyacrylate, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract Vaccinium Myrtillus Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Lactic Acid, Citric Acid, Glycolic Acid, Malic Acid, Tartaric Acid, Allantoin, Panthenol, Retinyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, CI 42090 (FD&C Blue No.1)

Kolastyna - Źródło Urody - matujący krem nawilżający do cery tłustej i mieszanej

Skład: Aqua, Isohexadecane, distarch phosphate, glycerin, cicaprylyl ether, cyclomethicone, propylene glycol, triethhanolamine, steareth-2, ethylhexyl, methoxycinnamate, camellia sinensis leaf extract, aloe barbadensis leaf extract, imidazolidinyl urea, steareth-21, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, pentylynele glycol, phenoxyethanol, hydrolyzed silk, hydrolyzed collagen, hydrolyzed elastin, sodium lactate, lactic acid, serine, urea, sorbitol, parfum, allantoin, sodium chloride, disodium edta, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, citronellol, geraniol, hexyl cinnamal, hydroxycitronellal, limonene, hydroxyisohexyl 3-cyclohene carboxaldehyde

Co prawda kwasy występują raczej pod koniec składu i jest ich niewiele (szczególnie w AA Young).

Jak myślicie: czy latem można stosować te kremy bez obaw?
Chciałabym stosować tę Kolastynę lub AA Young na noc, żeby m.in nawilżyć cerę. Na razie stosuję filtr Lirene SPF 50+ (kusi mnie, żeby zrezygnować z filtrowania i rano używać tylko podkładu np. Lirene Nature Matte Foundation - nie "zdzieram" skóry, nie używam retinoidów, ale lato się zbliża i sama nie wiem... )

Wybaczcie, że piszę tu, a nie na analizie składów (ostatnio rzadko kto ma ochotę analizować te składy, ale wcale się nie dziwię )

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Stężenia na pewno są bardzo małe. Mogę się wypowiedzieć tylko co do ostatniego kremu, że na pewno poniżej 1%(carbomer występuje w kremach w stężeniu około 1%, a tu masz kwas daleko za nim jeszcze). Szczególnie, że chcesz go stosować na noc to nic nie powinno się stać.

A filtrowanie to trochę własny wybór. Nie brakuje tu na forum wątków wymieniających zalety filtrów, więc nie będę powtarzać po nich. Powiem tak - jeżeli wiesz, że masz skłonności do przebarwień filtry konieczne, tak samo przy dłużeszej ekspozycji na słońce.


Cytat:
Napisane przez thecla Pokaż wiadomość
a ja mam inny problem, byłam na konsultacji Biodermy i pani doktor powiedziała że dla mojej mało elastycznej i odwodnionej skóry dobry byłby peeling kwasem mlekowym w tej chwili jest po 2 migdałach i tak sobie myślę że skończę serię a jesienią pomyśle o tym drugim kwasie, czy faktycznie kwas mlekowy będzie lepszy? jak wasze doświadczenie podpowiada?
Przy mlekowym skóra nie złuszcza się, bardziej tak na mokro schodzi, może dlatego polecono ci właśnie ten peeling. Przy naczynkowej cerze peelingi mlekowym raczej nie są polecane - nie masz problemu z naczynkami? Chciałabyś go stosować sama w domu?
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora