Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-03-08, 11:40   #618
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Jestem na wizażu od kilku dni i wydawało mi sie że dotychczas starałam sie dbać o moją cerę ale gdy oglądnełam inne wątki to widze tu same profesjonalistki i specjalistki od skóry.
Dochodze do wniosku ze nie wiem jak dbać o moją cere
Bardzo proszę o jakieś porady bo niby czytam na forum i szperam ale stwierdziłam że chyba lepiej założe nowy egoistyczny wątek.
Mam 27 latcera mieszana,zaskórniki na brodzie ,nosie ,troche czoło(nauczyłam sie je przykrywać podkładem)często pojawi się takze jakiś pojedyńczy pryszcz.Na nosie często łuszczy mi się skóra. Strefa T wiecznie sie świeci.Skóra pod oczami wymaga takze jakiejś fachowej porady(mam since ,które maskuje korektorem)pojawiły się na niej zmarszczki i podejrzewam ze nie ma nawilzenia.
Raz na rok odwiedze kosmetyczke która potraktuje moje zaskórniki wyciskaniem i chwilowo mam je z głowy.W dodatku skóra jest szara i chyba woła o jakieś nawilżenie.
Dotychczas używam jakiś mleczek do zmywania makijażu typu nivea i tego samego toniku.Mam też kremy z Vichy Normaderm na dzień i na noc lecz nie uzywam ich zbyt często(na dzień nie nadaje sie pod makijaż ) chyba nie skutkują
Jeśli któraś z wizażanek chciała by mi coś polecić bede naprawde dozgonnie wdzieczna.
Do mycia uzywaj czegos lagodnego bez sodium leurytch sulfate w skladzie szczegolnie gdy ten jest wysoko w skladzie bo podraznia skore ten skladnik
Jak wyzej polece ci acne derm + effaclar, naprzemiennie na noc + na kolejna noc nawilzanie, czyms prostym np humektan, cetaphil
Pod oczka na zmarszczki moge ci polecic witamine A+E z tokovitu w kapsulkach, poprostu przebijach otoczke i odrobine wsmarowywuj pod oczka i na powieki co kilka dni..b odzywia te rejony
Oprocz tego co wyzej na szara cere polecam cos z wit C..mozesz wybrac miedzy LRP ACtive C lub serum z BU z wit C http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html
Wit C na dzien, pod filtr, filtry sa dosyc tluste wiec wybieraj mleczka fluidy, np avene mleczko lub spraj np to dla dziecki z SPF min 40, to ochroni skore podrazniona kwasami i zabezpieczy przed przebarwieniami...i zmarszczkami
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując