Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - opuchlizna pod oczami
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-05-21, 09:46   #4
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: opuchlizna pod oczami

Też walczę od lat z tym problemem. Puchną Ci dolne czy górne powieki? Jeśli dolne, to faktycznie nadmiar toksyn w organizmie i zła cyrkulaca limfy jest temu zapewne winna, ale jeśli górne, to najprawdopodobniej alergia. Jeśli i jedne i drugie, to kombinacja obu czynników... Ja tak mam... Spróbuj moich sposobów:

1. Pozbądź się puchowej pościeli - pierze jest częstym czynnikiem uczulającym!

2. Używaj tylko delikatnych proszków do prania pościeli i piżam, np. tych dla niemowląt.

3. Wybróbuj "Betadrin" (krople do oczu, jednak uważaj z nimi jeśli prowadzisz samochód, mogą pogarszać ostrość widzenia!) i "Loratan" (tabletki na alergię z loratydyną, nie powodują senności jak cerytyzyna; mnie po porannej dawce opuchlina górnych powiek przechodzi błyskawicznie!)

4. Na zaburzenia krążenia limfy: herbatki moczopędne (np. właśnie bratek i pokrzywa, jak pisała przedmówczyni), tabletki ze skrzypem polnym (też usuwa nadmiar wody z organizmu).

5. Delikatny auto-drenaż limfatyczny (przy nakładaniu kremu pod oczy delikatnie uciskaj skórę, zataczając półkola, dołem od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego, a górą od wewnętrznego do zewnętrznego, kończąc kilkakrotnie powtórzoną "ósemką" na skroni przy zewnętrznym kąciku).

6. Naprzemienne okłady zimne (np. łyżeczka z lodówki, maseczka żelowa z lodówki) i ciepłe - ale nie gorące! (napar ze świetlika albo czarnej herbaty). Czasochłonne ale skuteczne.

8. Jeśli nie masz problemów z pękającymi naczynkami, biorąc prysznic zrób sobie naprzemienny, woda ciepła i zimna - najzimniejsza jaką wytrzymasz! - na całe ciało, na twarz nie aż tak lodowata, bo naczynka mogą tego jednak nie zdzierżyć. 3 razy jedna i druga i powinnaś być jak nowa, to świetnie poprawia krążenie zarówno krwi jak i limfy, wzmacnia skórę, pomaga zwlaczyć celulit, ożywia ciało i umysł", że tak powiem.

7. Maseczka pod oczy "Clarins" i serum "Renergie Countour Lift Yeux" Lancome. Drogie, ale nie ma nic lepszego (w każdym razie ja nie trafilam), działają natychmiast i długofalowo.

8. Wieczorem unikaj soli i konserwantów (mnie puchną nie tylko powieki ale i cała twarz po porcji glutaminianu sodu, czyli konserwanta / wzmacniacza smaku dodawanego niemal do wszystkiego, w tym do zupek w proszku, chipsów, ciastek, cukierków, niektórych wędlin...).

Mam nadzieję, że pomogłam! Chętnie przyjmę też wszelkie nowe sposoby!
Powodzenia!
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując