Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-05-22, 20:12   #11
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Kala_88 Pokaż wiadomość
W ogóle używanie obecnie kwasów nawet słabszych to kiepski pomysł, warto poczekać do jesieni
Jeżeli ktoś jest w stanie zrezygnować ze słońca, z opalania i stosować filtry to wcale nie jest to taki kiepski pomysł. Ja nie wytrzymałabym psychicznie do jesieni, żeby rozpocząć kurację. Kwas migdałowy nie jest wcale jakimś strasznie słabym kwasem - chociaż na pewno słabszym niż TCA, czy glikol - ale znam dziewczynę, na którą te dwa nie działają wcale, a po migdale obłazi Zresztą kwas migdałowy jest polecany do całorocznej pielęgnacji, bo nie uwrażliwia skóry na słońce - rzeczywiście tak jest, ale nie polecam opalać się bez żadnych filtrów, leżąc plackiem na plaży, w końcu, jak to kwas, złuszcza wierzchnią warstwę naskórka, więc czyni ją cieńszą i bardziej podatną na uszkodzenia (taka jest moja opinia). Wszystko z głową.

Cytat:
Napisane przez alexandra84 Pokaż wiadomość
Używanie kremu z kwasami też jest niebezpieczne wiosną i latem? Nawet z 5% AHA?Nie używałam nigdy i nie znam się zupełnie...
Akurat AHA uwrażliwiają skórę na słońce, więc przy takich kwasach, nawet przy tak niskim stężeniu nie ryzykowałabym bez filtrów. I wiadomo, wszystkie kwasy, tylko na noc.

Jeśli boicie się złuszczania, przebarwień, podrażnień, a chcecie się jednak spokojnie przechadzać po słońcu to polecałabym niskie stężenia glukonolaktonu lub kwasu laktobionowego. Na mnie przynajmniej glukonolakton działał nieźle, a nie wysuszłał i nie podrażniał. I tak lepiej dla bezpieczeństwa stosować filtry, ale te kwasy, które wymieniałam nie powinny wam zrobić krzywdy.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora