Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - kosmetyki naturalne
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-11-24, 06:28   #12
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Re: kosmetyki naturalne

Jak najbardziej zainteresowało. Dzięki. Pragnę tylko powiedzieć przy tej okazji, że gliceryna jest dla skóry szkodliwa. Na pewno wysusza a wręcz może uszkadzać. Zresztą jest dosyć często stosowana w "sklepowych" kosmetykach. Takich składników unikam. Staram się ograniczyć do tych najbardziej naturalnych. I jeszcze jedno: kremy można robić wg dwóch podstawowych receptur: na cieplo i na zimno. Na zimno podawałam zasadę sporządzania wcześniej, gdzieś wyżej. A na ciepło: stosuje się wosk pszczeli, który należy stopić, dodać do tego inne składniki (napar z ziół, olej) i ukręca się to tak dlugo aż wszystko wystygnie i połaczy się w jednolitą masę. Ja preferuję te na zimno. Lepiej mi służą, dłuzej się trzymają mimo że nie stosuję właściwie niczego do konserwacji, nakładam krem palcem a nie szpatułką i stoi na półce w łazience a nie w lodówce.
Wszystkim zainteresowanym serdecznie polecam lekturę książek Stephanie Faber poświęcone kosmetyce naturalnej. Naprawdę wiele można się z nich nauczyć.
Nigdy też nie zapisuję proporcji sporządzanych kremów. Pół łyżeczki oleju mniej czy więcej na słoiczek kremu nie ma znaczenia. Zmiany preparatów są wręcz dla skóry pożądane. Pamiętam tylko które składniki mi służą a które nie.
Pozdrawiam
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując