Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-04-21, 14:36   #17
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: pytanie do kosmetyczek - czy warto kupic WOSK i podgrzewacz?

Cytat:
Napisane przez rumiana
Jakie krwiaki i rany?! Mój miodowy wosk i paski właśnie dotarły do mnie z allegro. Proszę napiszcie mi jak dziecku jak się do tego zabrać. Nie kupowałam narazie podgrzewacza, bo chcę przestestować tą całą metodę z woskiem. Więc myślę, że będzie to wyglądało mniej-więcej tak:
Podgrzewam wosk w garnuszku z wodą na gazie, na jakim ogniu? jak długo?
Nakładam wosk na nogi, cienko, grubo? Nogi mają być umyte, wybalsamowane, czy zwyczajnie suche?
Przykładam pasek do depilacji, kciukiem, w kierunku wzrostu włosa.
Czekam... Ile?
Zrywam szybko pasek, czy powoli?

Prosze doradźcie mi, bo jestem niedoświadczona w tych sprawach
Otoz tak
Nogi musza byc MAKSYMALNIE suche, bo inaczej depilacja moze byc niedokladna. Na suche (bez balsamu itp..) nogi naloz jeszcze troche talku jesli masz, a jak nie to bez tez moze byc, przygotuj jeszcze oliwke zebys miala w poblizu. Wosk pdgrzej na ogniu obojetne na jakim, byleby woda byla goraca, ale nie wrząca, bo sie mozesz poparzyc woskiem! Nastepnie sprawdz na kawalku skory czy wosk nie jest za goracy, jesli jest to odczekaj chwile az troche ostygnie. Nastepnie nakladaj wosk (obojetne ktore partie nogi, dodam ze najbardziej chyba boli na dole piszczeli i z tylu lydki) nakladaj Z WŁOSEM jak najciensza warstwe tak, aby wosk pokryl wlosy. Nastepnie przyklej szybko plaster i pocieraj po nim szybko reka i ZDECYDOWANYM, SZYBKIM poziomym ruchem ruchem zerwij plaster POD WLOS (czyli do siebie), nie zrywaj ciagnac plaster do gory, bo moze jeszcze bardziej bolec i mozesz nie wyrwac wszystkich wloskow. Pamietaj ze jak bedziesz przyklejac plaster to zostaw na koncu kawalek zeby moc go chwycic i zerwac, dlatego lepiej zaczac depilacje od dolu nogi. Jesli bedziesz depilowac kolano najlepiej zegnij noge, bedzie mniej bolalo i lepiej depilowalo Aha...zaraz po zerwaniu plastra mozesz szybko przylozyc dlon do tego miejsca na kilka sek., to pomoaga gdy bardzo boli Jesli duzo wloskow zostanie po zerwaniu plastra mozesz powtorzyc jeszcze raz depilacje a jesli zostaly ze 2-3 wloski, to uzyj pesety.
Na koniec resztki wosku zmyj oliwka - wetrzyj ja dokladnie w skore i wytrzyj.
To by bylo na tyle
Zycze milej depilacji i napisz swoje wrazenia!!
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując