Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Moje małe co nie co
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-04-13, 16:36   #610
belaliza
Zakorzenienie
 
Avatar belaliza
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: okolice Białej Podlaskiej
Wiadomości: 3 831
Dot.: Moje małe co nie co

Dziękuje wszystkim za pozytywne oceny moich rysunków Tylko skąd wziąć na to wszystko czas

Mam dla was mini kursik pergamano
  • Pierwszy krok to odrysowanie wzoru na kalce (zdj. 1) – będzie to nasza prawa strona (odrysowałam przy pomocy białego koloru ale spokojnie może odrysować używając innego koloru)
  • Cieniujemy po lewej stronie na miękkiej podkładce (ja używam podkładki pod mysz) Cieniujemy narzędziem z wygiętym drucikiem – cieniowacz (widoczny na zdjęciu) Przy brzegach można naciski zwiększyć im dalej tym lżej naciskamy. Wcześniej możemy za pomocą cienkiej kulki odrysować kontury ale nie jest to konieczne ( ja sobie w większości darowałam) (zdj. 2)
  • Tak wygląda prawa strona po wycieniowaniu cieniowaczem (zdj 3)
  • Drugi krok w cieniowaniu to urzędzie drugiego narzędzia – dłutko kulkowe (ja użyłam 2mm i 3mm) Nie cieniujemy całości tylko jak najbliżej brzegu. Przy samym brzegu mocno naciskamy im dalej tym mniejszy nacisk (zdj 4)
  • Prawa strona po wycieniowaniu (zdj5)
  • Moglibyśmy skończyć ale jeszcze pomalujemy Potrzebne nam są cieniutkie pędzelki, patyczek higieniczny, flamastry (najlepiej dobrej jakości te są do bani) słoiczek z wodą w srodku gąbeczka do usuwania nadmiaru wody ale jeszcze na ręce lepiej sprawdzić czy nie jest jej za dużo (zdj 6)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P4120001.JPG (96,2 KB, 635 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P4120007.jpg (87,3 KB, 776 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P4130010.jpg (113,9 KB, 626 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P4130016.JPG (76,8 KB, 657 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P4130023.JPG (108,7 KB, 659 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P4130024.JPG (107,5 KB, 391 załadowań)
__________________
Pozdrawiam
29.08 k0raliki
Jestem tu
kursik techniki pergaminowej
belaliza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując