Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Charakteryzacja
Wątek: Charakteryzacja
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2003-10-21, 14:08   #3
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: Charakteryzacja

A więc jestem. Ja właśnie jestem osobą, która pisała ten artukuł.
Pisze dla wszystkich czytelników Wizażu - jako, że mogą czuć się nieco skołowane pani wypowiedzią.

Postać wykonałam dokładnie tymi technikami, które opisałam. Firma Kryolan pojawia się w nim często z tego powodu, że właśnie na tych kosmetykach pracowałam w szkole - a postać ta jest moja pracą dyplomową (a nie dlatego, że twierdzę że są najlepsze). W szkole nauczyłam się pracy wieloma róznymi technikami, tak bym potrafiła sobie poradzic nawet w sytuacji gdy nie mam pod reką profesjonalnych kosmetyków i jak widac glatzan może służyć nie tylko do łysin (jeżeli sie go odpowiednio wypełni przy większych formach lub przy niewielkich naddatkach nałoży kilka - koło 8 wastw(to utrzyma on odpowiednią formę).
Co do rurek model miał je wykonane z grubej tekstury i absolutnie nic mu sie nie stało. Poza tym w artukule tym nie zachęcam do nakładania sobie gipsu na twarz. Jest to artukuł opisujący powstanie postaci fantastycznej - ja odbyłam dwuletnie przygotowanie do takiej pracy, a nikt z laików raczej nie porwie sie za coś czego nauka trwa dwa lata.
Chciałam jeszcze zaznaczyć - bo być moze jest to dla niektórych osób mylące, ze jest to artukuł o tym w jaki sposób ja tą postać tworzyłam, a nie o tym jak jak należy ją tworzyć profesjonalnymi technikami. W mojej pracy profesjonalne techniki mieszały sie z 'domowymi'.
Jest to jeden ze sposobów, gdyż istnieją oczywiście profesjonalne kosmetyki do każdej z tych częsci maski, które ja wykonałam swoimi technikami (np. uszy mogłabym wykonac zupełnie inaczej niż z drucianej siatki i papieru, ale nas w szkole uczono tego jak myśleć i tworzyć takie rzeczy z przedmiotów, których używamy na codzień i takich do których mamy dostęp, w tym przypadku był to m.in. glatzan, poza tym wiadomo że koszta w obu przypadkach są zupełnie inne).
Mam nadzieję, że wyjaśniłam wątpliwości i mam nadzieje, że kolejnym razem zastanowi się Pani zanimi zarzuci komuś kłamstwo.

Pozdrawiam Wizażyków
Sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując