Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co ze schabu?
Wątek: Co ze schabu?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-12-02, 15:28   #21
MAJA1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 70
Dot.: Co ze schabu?

papryczka

"
Cytat:
Napisane przez papryczka
ojej, a czy to nie bedzie surowe? pierwszy raz spotykam sie z takim przepisem... (jestem laikiem w sprawach kuchennych, wiec moze to dlatego) jakos nie umiem sobie tego wyobrazic. tymbardziej, ze to na taki duzy kawalek miesa! naprawde taki krotki jest czas gotowania czy to pomylka przy pisaniu?
"

tekieliM
"Ja też sie nad tym zastanawiałam czy to nie za mało czasu na taki kawałek mięska-czy nie będzie surowe????
Chyba ze ktos lubi a'la tatar))"

Witam
Dziewczęta: papryczko i tekieliM
Przepraszam ale wczesniej mialam problemy z zalogowaniem sie na wizaz,
dlatego dopiero teraz spieszę rozwiac Wasze wątpliwości: otóż czas gotowania jest dokładnie taki krótki no maksymalnie 10 min, ale mięsko będzie wtedy bardzo mięciutkie.
tekieliM - żaden tatar z tego nie wyjdzie gwarantuję Ci. Zauważ że zalewa zawiera dosc dużo soli, która decyduje o kruchości mięska. Na pewno nie wyjdzie z tego żadna surowizna.
Mięso przyrządzone tym sposobem jest po prostu pycha. Naprawdę zachecam do wypróbowania przepisu.
Można przygotować przecież mniejszy kawałek uwzględniając odpowiednie proporcje zalewy i składników. Przeważnie zawsze tak robię, bo 2 kg naraz to dla nas za dużo.
Dziś kupiłam pierś z indyka i będę robić wieczorkiem.
W razie wątpliwości pytajcie proszę.
Pozdrawiam serdecznie
MAJA1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując