Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nawilżanie tłustej cery. Jak to jest?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2003-09-02, 10:47   #3
Caori
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 18
Re: Nawilżanie tłustej cery. Jak to jest?

Witaj Kruszynko!Mam dokładnie ten sam kłopot ale próbuje sobie z nim radzić.Co prawda nie mam jeszcze tylu lat co ty i jestem zielona jeśli chodzi o kremy przeciwzmarszczkowe ale mogę zaproponować Ci kilka rozwiązań problemu.Ja na codzień używam kremu firmy La Roche-Posay(produkty tej firmy są przeznaczone dla alergików i zawierają wodę termalną)o nazwie EFFIDRATE(ogranicza wydzielanie sebum,matuje i nawilża).Możesz popytać o produkty tej firmy w aptekach zajmujących sie ich dystrybucją.Polecam Ci też do nawilżenia tłustej skóry glicerynę kosmetyczną,ja stosuje tą w formie żelu i przyznam że po dość długim wysuszeniu mojej tłustej skóry spowodowanym używaniem mydła(zalecenie dermatologa bo miałam trądzik i tylko mydłem mogłam myć twarz) zauważyłam wielką poprawe jej nawilżenia(nie mam uczucia ściagnietej skóry).Każdą skórę podobno trzeba nawilżać(nawet tłustą)gdyż nienawilżona skóra powoduje wydzielanie sebum (to tak jakby organizm usiłował ją sam nawilżyć i pewnie dlatego produkuje sebum,chociaż zastanawiam się czy tłusta skóra jest tak słabo nawilżona że organizm produkuje łój aż w takich ilościach?).Pozdrawiam
Caori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując