Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nawilżanie tłustej cery. Jak to jest?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2003-09-03, 10:14   #15
drobinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 58
Re: Nawilżanie tłustej cery. Jak to jest?

A ja nie do końca zrozumiałam, dlaczego "większość kosmetyków nawilżających zatyka pory" hmm ja u siebie zauważyłam, że wszystko zależy przede wszystkim od konsystencji preparatu im "cięższy" tym bardziej zanieczyszcza. Ostatnio przyjmuję zasadę: oczyszczać i nawilżać i jeśli się tego konsekwentnie trzymam to zaczyna być widać efekty bo oczyszczanie zapobiega u mnie wypryskom a odpowiednie nawilżenie powoduje, że skóra wydziela mniej sebum. Tak to sobie wymyśliłam gdy przeanalizowałam kolejność powstawania moich problemów:

odwodnienie skóry (skutek wcześniejszej niewłaściwej pielęgnacji)i utrata elastyczności --> nadmierne wydzielanie sebum --> zatykanie porów --> powstawanie wyprysków --> powstawanie przebarwień po wypryskach (gdyż odwodniona skóra słabiej się regeneruje)

Matowienie takiej skóry jak moja, nie usunie problemów bo jest to tylko "tuszowanie sprawy" a nie likwidacja źródła problemów. Inaczej rzecz jasna sprawa wyglada w przypadku przetłuszczającej się, ale odpowiednio nawilżonej i jędrnej skóry nastolatek.
drobinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując