Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nawilżanie tłustej cery. Jak to jest?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-09-06, 21:32   #25
wunia83
Zadomowienie
 
Avatar wunia83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 133
Dot.: Nawilżanie tłustej cery. Jak to jest?

Pani Beata ma rację Ja też, przy moich 24 latach, cierpię z powodu łojotoku, który miał się przecież skończyć "jak dorosnę" A niestety ze strefy T przeniósł się do lokalizacji typowej dla trądziku dorosłych (żuchwa, policzki, broda).

Kwasy naprawdę pomagały. Używałam kremu Lysanel Active z SVR i Diacnealu z Avene (na noc). Efekty super Niestety, używałam kwasów bez kontroli dermatologa, a buzię - oprócz tego, że tłustą - mam wrażliwą Wystąpiło zaczerwienienie na twarzy, nie są to jeszcze popękane naczynka, ale ładnie to nie wygląda. Widać, że buzia jest podrażniona.

Moja pani dermatolog twierdzi, że przy wrażliwej, skłonnej do podrażnień cerze, należy zrezygnować z codziennego traktowania jej kwasami. Zamiast tego można chodzić na głęboki peeling z kwasami raz-dwa razy w roku. Buzia jest dzięki temu jakby odtłuszczona, martwe, zablokowane łojem komórki, o których pisała pani Beata, są usuwane.

Wydaje mi się, że warto udać się do kompetenej kosmetyczki lub dermatologa przed kuracją kwasami. Bo człowiek tu na forum wiele się dowie, ale to jednak nie to samo, co fachowa porada...

Odnośnie nawilżania, zgadzam się, że cerze tłustej jest potrzebne tylko, gdy została nadmiernie przesuszona leczeniem dermatologicznym. Polecam wtedy kremik Pityval. Nie tyle nawilża, co leczy podrażnienia, jest bardzo wydajny.

W każdym razie, moja kuracja na dorosły łojotok i podskórne grudki wygląda obecnie tak:
- RANO: cienka warstwa żelu Clindacne, na to krem Pityval
- WIECZÓR: Metronidazol plus Physiogel na zmianę (co drugi wieczór) z Physiogel plus Aknemycin
- ZAMIST TONIKU: woda wapienna
Jestem bardzo zadowolona z efektów, ale - jak już pisałam - to kuracja dla cery tłustej, acz podrażnionej; jeśli nie ma u Was przeciwskazań, to naprawdę polecam kwasy, najlepiej pod kontrolą dermatologa
__________________
"Sticks and stones may break my bones, but words can never hurt me"
wunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując