Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-07-21, 14:25   #2
sysecka
Raczkowanie
 
Avatar sysecka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Nibylandia ;)
Wiadomości: 242
Dot.: Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?

Co do sklepów z ciuchami się nie orientuję. Ale byłam w Amsterdamie w kwietniu, niestety tylko jeden dzień. Jest tam tak dużo rzeczy, które warto zobaczyć, że chyba nie ma drugiego takiego miasta na świecie.

Przede wszystkim muzea. Wiem, brzmi strasznie nudno. Tyle, że tam są muzea seksu, tortur, figur woskowych (Madame Tussaud, jedno z lepszych na świecie) i wiele wiele innych, których nie sposób wymienić. Z tego, co wiem można kupić taki bilet, który uprawnia do wejścia do wszystkim amsterdamskich muzeów. Kosztował bodajże 25 euro. Jest dzielnica czerwonych latarni i ulica, która specjalizuje się w seks shopach. Są coffee shopy, mnóstwo małych sklepików z pamiątkami, kawiarenek, pubów, dyskotek. Życie tętni tu całą dobę. Na pewno nie będziecie się nudzić. Niesamowite miasto. Nie da się go porównać do żadnego innego na świecie. Ja byłam ogromnie zafascynowana.
__________________
Habibi ya nour el-ain, ya sakin khayali, A’ashek bakali sneen wala ghayrak bibali
sysecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując