Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-01-12, 22:12   #87
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Zakupy na strawberry.net-kolorówka

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Witam,

Wiem, że trochę odskoczę od tematu bo wy tutaj o Truskawce dyskutujecie, a ja chciałbym zapytać się o Wsienkę. Złożyłam zamówienie na jeden kosmetyk za 51 zł. (paczka jeszcze nie doszła, ale u nich podobno to dłuzej trwa). Pytanie mam o cło: czy przy tak niskiej kwocie mogę się go spodziewać i jak to wygląda? To cos na kształ podatku od produktu, prawda? Może mi to ktoś wyjaśnić? Z góry dzięki

Jak będziesz miała mniej szczęścia to paczka może trafić do UC i może, ale musi być oclona. ŻADNYCH reguł nie ma. Wartość tego co jest w środku też nic tu nie znaczy, chociaż wg prawa chyba przesyłki do pewnej kwoty są zwolnione z cła. To wszystko wielka loteria. Dziewczyny opisywały swoje przypadki. Czasami duże wartościowo paczki przychodziły bez problemów, a te małe trafiały do UC. Tutaj to niestety czysta loteria. Kupując na Wisience masz tę niedogodność, że jak jednak będziesz musiała zapłacić cło to nie dostaniesz jego zwrotu, bo Wisienka nie zwraca, a truskawka i owszem. Dlatego warto zamawiać na truskawce, bo jest pewne zabezpieczenie, a nie u pośrednika za większe pieniądze i jeszcze nie odzyska się cła.

Życzę Ci jednak, żeby przesyłeczka przyleciała do Ciebie bez żadnych bramek celnych
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora