Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-02-08, 18:43   #210
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nie wiem pod jakim katem mam analizować skłąd??? Szukać skłądników zapychających czy nawilżających i przeciwzmarszczkowych??



Wiek nie ma tu nic do rzeczy - kremy dobiera sie do stanu i potrzeb skóry, a nie do metryki.

[po chwili] OK. Znalazłam Twój krem, to Dr.Brandt, ulubiona ostatnio marka snobów z Hollywood To ten krem: http://www.drbrandtskincare.com/full...ents.php?pk=15

Lineless Cream, czyli faktycznie, ma byc p/zmarszczkowy. CHlubą tego kremu ma być hydroxyprolisilane C - skłądnik ktory wg producenta ma spowolnic proces glikacji białek, tzn, starzenia sie ich.POwstala w tym procesie glukoza [m.in.] atakuje włokna kolagenowe i elastynowe, co powoduje, że skóra traci na elastyczności i pojawiają się w niej jakby "ubytki" = zmarszczki. Skóra staje sie takze bardziej podatna na uszkodzenia promieniami UV. Skłądnik ten ma zatrzymywac również proces oksydacji.

Ło matko, jaki długi skład




No i znalazłam, chodzi o ten składnik : methylsilanol hydroxyproline aspartate. Skłądnik ten znajduje sie m.in. w krmach p/rozstępom dla ciężarnych [czyli jest bezpieczny]. Równie ciekawy jest koleny skłądnik: h.oligopeptide-20 ( TIMP-2), o ktorym nic nie wiem - wystepuje on tylko w prodyktach Dr.Brandt, wiec podejrzewam ze firma ma na niego patent.Jest jeszcze fullerene - mało wiem na temat tego skłądnika, oprócz tego co znalazłam w Wikipedii. To forma węgla -C60, ni wiem jaka jest jego rola w tym kosmetyku. Producent podaje, ze ma działac jak gąbka i wychwytywac promienie UVA/UVB. Nigdzie nie czytałam, ze to jest filtr W wikipedii natomiast znalazłam niepokojące odniesienie do badan z 2005 r, ze fulereny uszkadzja DNA. Ale jak zostaly one przeprowadzone, na czym/kim??

Potem w skłądzie lecą już substancje żelujące, emulgatory, zagęszczacze, stabilizatory emulsji, regulatory ph. Ogólnie więcej w tym kremie takich "technicznych" skłądników, niz czegos co ma konkrenty, widzialny wpływ na skóre - oprocz pierwszych dwoch skladnikow wspomnianych na początku.







bardzo dziekuje za odpowiedz co do tego kremu. mam ten plus a moze minus ze pracuje w perfumerii i dostaje duzo kosmetykow i ten dr brandt razem z innymi kosmetykami sobie leza w szafce i sie gromadza, troche mnie zaniepokoilly informacje o tym kremie ze podobno niszczy DNA a co do glikacji( tak wyczytalam) to powstaje na skutek starzenia hormolanego na co u mnie za wszesnie bo mam 20 lat. wiec moze lepiej jak sprzedam ten krem a sobie kupie jakis dobry. mam cere przetluszczajaca sie, ze sklonnoscia do rozszezonych naczynek, ale najwieksza uwage zwracam na obecnosc antyutleniaczy w kremie czy polecacie cos dobrego????

a tak na marginesie to imponuje mi wasza wiedza i tez chcialabym wiedziec wszystko o kosmetykach jestem z warszawy czy polecacie jakas dobra szkole? narazie jestem po studium i mysle gdzie isc dalej moze szkola na podwalu??

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-02-09 o 08:53
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora