Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-12-29, 20:30   #10
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Postanowiłam założyć nowy wątek, bo akurat takiego brakuje mi na biochemii (oraz za sugestią L_V). Będzie on szczególnie przydatny świeżym amatorkom biochemii (takim jak ja), które póki co żerują na wiedzy tych bardziej doświadczonych. Prosimy, dzielcie się wiedzą

Chodzi o rozszyfrowywanie składów kosmetyków, ale nie tylko z punktu widzenia ich zapychania, ale ogólnej przydatności, jakości itp.

Zacznę od maseczki nawilżającej Intercosmo, którą moja mama otrzymała gratisowo w drogerii, a ja nie wiem ile jest warta. Ostatnio przerzuciłam się na szampony bez SLEsów, odżywki bez silikonów, domowe maseczki itp. i dlatego chciałabym wiedzieć czy stosowanie tej maseczki raz na jakiś czas będzie dobrym pomysłem.

Skład: aqua, cetearyl alcohol, steartrimonium chloride, cocamidopropyl betaine, lauryl alcohol, octyldodecanol, phospholipidis, cholesterol, glycosphingolipids, fucus vesiculosus, hydrolyzed actin, chondrus crispus, maris aqua, parfum (fragrance), myristil alcohol, isopropyl alcohol, citronellol, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, limonene, linalool, diazolidinyl urea, methylparaben, CI 19140, CI 15510.

Edit: Proszę o pisanie nazw kosmetyków i ich producentów

Edytowane przez rudzitsu
Czas edycji: 2007-01-14 o 19:10
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora