Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka część II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-05-02, 12:50   #2576
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka część II

Cytat:
Napisane przez kasiaoli2001 Pokaż wiadomość
Ja uważam, że nawilżanie to nr1!!! ale też natłuszczać lub uszczelniać skórę trzeba co by właśnie to zaaplikowane wcześniej nawilżenie zatrzymać w skórze. Np wszelkiego rodzaju serum czy nawilżające czy liftingujące nakłada się pod krem bo właśnie krem jest po to by uszczelnić i zatrzymać i podtrzymać efekt. Także taki duet przy bardzo suchej skórze musi być obowiązkowy.
Może pomyśl o jakimś dogłębnie i meganawilżającym serum pod krem np półtłusty lub kuracji Nanobase przez okres kilkunastu dni bo ona daje dobre rezultaty dla suchej cery. Nigdy nie chodziłam do dermatologa bo mam cerę ogólnie bez większych kłopotów, dopiero przez kilka ostatnich lat doskwiera mi sucha skóra ale na to jest sporo dobrych specyfików aptecznych i nie tylko. Stąd moje zdziwienie bo wystarczy poczytać trochę na ten temat i wszystko jasne, a ten dermatolog to chyba jakiś starej daty albo niedouczony albo facet i poprostu jakieś dyrdymały opowiada.

edit: hehe dynia myślałam , że jesteś młodziutka bo jesteś dynia18 a tu takie miłe zaskoczenie, bo jesteśmy w podobnym wieku
.....
ja też zgadzam się z tym co mówia dziewczyny...nawilżanie jak najbardziej....ale
<to chyba mozna odnieśc do słów tego dermatologa> jesli skóra jest sucha,oznacza to,ze ma naruszony i przepuszczalny płaszcz lipidowy,cząsteczki cementu międzykomórkowego są''rozluznione'' <nie wiem jak to bardziej obrazowo napisać'' i składniki nawilzające jakie dostarczamy zamiast zostac w skórze ''wyparowują'' z niej spowrotem i tym samy skóra przesusza sie jeszcze bardziej...dlatego kazda cząstka nawilżająca potrzebuję tzw.warstwy lipidowej<tłuszczowej> okluzyjnej utrudniającej odparowanie wody z naskórka...dobrym przykładem jest stosowany przez dziewczyny kwas hialuronowy:substancja wybitnie hydroskopijna ,jednak nie wchłonięta przez skóre ''wyciąga'' i wiąze cząstki wody z naskórka i tym samym jeszcze bardziej przesusza i tak sucha skóre ,stąd podrażnienia i odczyny zapalne dlatego takie substancje warto stosowac jedynie w połączeniu z czymś''tłustym'' np olejkiem-jako dwu-fazowy nawilżacz,bądz pod bardziej tresciwy krem. Ważne jest też wewnętrzne natłuszczanie i nawilżane...tak jak wspomniały koleżanki:kapsułki z wiesiołkiem,ogórecznikiem ,Vit E, tran<zawiera kwasy OMEGA 3 i duże ilości Vit A>
nooo i picie hektolitrów wody mineralnej
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora