Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wyjeżdżam potrzebuje pomocy...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-02-04, 12:19   #1
kami828
Zadomowienie
 
Avatar kami828
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 1 237

Wyjeżdżam potrzebuje pomocy...


Dziewczyny mam do Was kilka pytań odnośnie wyjazdu.Prawdopodobnie wyjade do Anglii,konkretnie Oxford.Licze że mi pomożecie i rozwiejecie moje wątpliwości.Oto pytanka,niektóre troche głupie heh

-Gdzie sie kupuje ubezpieczenie zdrowotne?Czy mając takie ubezpieczenie płace normalnie za lekarza czy więcej i czy wogóle płaci sie za wizyte bo ponoć bez ubezpieczenia tak i są to spore pieniądze.Choruje na astme oskrzelową i kompletnie nie wiem czy tamtejszy lekarz może mi wypisać leki,może orientujecie sie jak to jest?

-Ubrania,kosmetyki itp. naprawde są takie drogie jak mówią czy sa sklepy w których można kupić coś taniej?Są wogóle tam jakiś polskie sklepy?

-Co do mojej choroby to czy na granicy nie przyczepią się że przewoże leki?Chce żeby lekarz przepisał mi więcej niż zwykle aby uniknąć wizyty za granicą,czy musze wziąść ze sobą książeczke rumowską żeby w razie czego pokazać że te leki są dla mnie i że taką ilość mi przepisano?

-Jadąc busem jaki bagaż moge zabrać?Bo orientuje sie że torbe podróżną i podręczną,ja jak sie spakuje to masakra musze zawsze wszystko mieć ze sobą Takie rzeczy jak szampony,żele pod prysznic itp. drogie są za granicą i czy wogóle są takie jak w Polsce?heh wiem to głupie ale ja używam Garnier Fruktis i nie mam pojęcia czy tam też kupie.Pytam bo jeśli tak to nie będę brać z Polski i czy wogóle takie rzeczy można przewozić?

-Co do wysyłania pieniążków np. rodzinie z Polski,robi sie to tak jak u Nas na poczcie wypełnia sie druczek,daje kase i to wszystko?Czy jakoś inaczej to sie robi?

-Myśle że narazie to byłoby na tyle wiem że pytania dziwne ale musze to wiedzieć Z góry dzięki za pomoc
kami828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując