Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - jaki makijaż? cera BARDZO wymagająca
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-09-21, 22:23   #5
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: jaki makijaż? cera BARDZO wymagająca

Cytat:
Moja cera:
- przetłuszczająca się niezmiernie (nos! czoło, broda)
- ogromne pory, zwłaszcza na nosie i w okolicach oraz na policzkach
- cera ogólnie bardzo jasna (nie jestem typowym rudzielcem, tylko człowiekiem, który chyba już nigdy się nie opali)
- plamy potrądzikowe
- skłonność do czerwonego nosa;/
- zaczerwienienie pod nosem (wokół ust biała oblamówka;/)
- pod oczami cienie z wyraźnym opadnięciem (coś a'la bernardyn)
- skórki na nosie
To ja może chociaż niektóre rzeczy podpowiem.
Jeśli chodzi o przetłuszczanie i pory. Spróbuj bazy Porefessional z Benefitu na strefę T. Ewentualnie kup dobry krem matujący i nakładaj na buzię, ja co prawda nie mam tłustej skóry ale na klientkach używam czasem MAC Oil Control (zanim wydasz na dużą tubkę $ warto kupić te ich miniatury travel size, 30ml za 42zł bodaj, tanie nie są ale przynajmniej wypróbujesz).
Jeśli chodzi o plamy potrądzikowe - u mnie doskonale radzi sobie witamina C w pielęgnacji. Serum Flavo C, GlySkin Care albo GoCranberry serum do twarzy. Ostatnio kupiłam krem no-scar ale jeszcze nie zaczęłam używać, więc nie podpowiem jak to z nim będzie.

Koloryt i zaczerwienienia wyrównasz korektorem wpadającym w żółte odcienie. MAC ma bardzo fajny trwały korektor Pro Longwear. Całkiem niezły jest też kamuflaż catrice tylko nie wiem czy odcień by Ci pasował. Warto też zerknąć na kamuflaże z Kryolanu - mają bardzo jasne odcienie w ofercie. Fajne krycie i super trwałość, tylko warto je przypudrować czymś matującym po nałożeniu miejscowym. I takim ruchem bardziej dociskającym niż muskającym skórę.

Skórki na nosie - tutaj regularny peeling może zdziałać cuda. Fajnie się u mnie sprawdził niebieski z Yoskine. I porządne nawilżanie i odżywianie na noc.

A co do cieni... to są cienie czy worki?
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując