Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Uciążliwa alergia a zmiana koloru włosów
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-09-09, 12:52   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Uciążliwa alergia a zmiana koloru włosów

Cytat:
Napisane przez Namisa Pokaż wiadomość
Witam
Mam poważny problem, jeśli chodzi o wszelkie metody zmiany koloru włosów. Wszystkie farby mnie uczulają (napuchnięta, boląca i zaczerwieniona wysypka wszędzie, gdzie farba była nawet przez minutę i silnie napuchnięte węzły chłonne), nawet ta od Biokap- seria zielona. Tak samo ciemniejsze szamponetki, tylko te blond ujdą (a jestem ciemną blondynką). Henny na włosach nie próbowałam, ale po tatuażach ślady miałam z rok i do tej pory mam niewielkie krostki na ramionach, więc próbować nie zamierzam.
Czy znacie jakieś inne, nawet krótkotrwałe metody na zmianę koloru? Wiem, że są np. tonery do włosów, ale są one dość drogie. Włosy mam baaardzo gęste, więc musiałabym kupić parę opakowań, żeby je pokryć. Średnio się to opłaca :/
Mogłabym przeżyć z tym moim ciemnym blondem, ale fajnie by było coś zmienić. A jak za jakieś 20 lat zacznę siwieć, to będzie masakra :/
Z góry dzięki za wszelką pomoc
Wygląda to na uczulenie na PPD. To czarny barwnik aktywowany utleniaczem. Wielu osobom szkodzi mniej lub bardziej. Za tą hipotezą przemawia brak silnej reakcji na blond szamponetki.

Po pierwsze farba. Jedyna jaką znam bez PPD to Sanotint Light. Sanotint jest w dwóch wersjach. Jedna z obniżoną zawartością PPD, a druga bez. Dla ciebie byłaby ta druga. Niestety jest droga. Pudełko kosztuje około 60zł

Po drugie henna. Ludzie pod pojęciem "henna" przemycają tak dużo syfu, że pewnie prawdziwej henny w życiu nie widziałaś Jeśli miałaś robiony tatuaż w miejscu w stylu "budka przy plaży", to nie było to nic innego jak papka z PPD, na które prawdopodobnie jesteś uczulona. Prawdziwa henna to roślina Lawsonia inermis, która wydziela czerwony barwnik łączący się na stałe z keratyną. Można do niej dodawać inne zioła zawierające barwniki takie jak indygo, juglon itp. Do wyboru masz kilka certyfikowanych marek oferujących gotowe mieszanki lub czyste zioła wolne od wszelkiego chemicznego syfu, np. Khadi, Sante, Logona. Możesz też odwiedzić wątek o hennie i obejrzeć oferty sklepów ze 'zdrowymi' kosmetykami. Kilka uwag: henna nie rozjaśnia włosów; można potem farbowac chemicznie; koloryzacja jest trwała; po indygo lepiej nie rozjaśniać.

Możesz jeszcze użyć samego rozjaśniacza. Czytaj uważnie składy.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując