Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-04-28, 20:29   #11
Grafette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Wojtusia
Skrobia ziemniaczana to zwykła mąka ziemniaczana której używasz w kuchni. Nam służy to zmatowienia twarzy po nałożeniu filtrów, żeby się tak bardzo nie świeciła. I stanowi taką izolację dla filtra. Natomiast skrobia kukurydziana, to co innego niż mąka kukurydziana (lepiej używać skrobi bo jest drobniejsza), służy nam do tego samego, tylko niektóre dziewczyny wolą ją od ziemniaczanej, bo nie bieli twarzy (tzn nie tworzy takiej jasnej powłoczki) i nie zapycha.
Ale ja musze powiedziec, że mnie ziemniaczana ani nie bieli, ani nie zapycha (jak narazie).
Aha, a ten cynamon to dodawany jest odrobinę do skrobi, żeby tworzyła na twarzy ładniejszy kolorek.
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Szczerze mówiąc nie przyszłoby mi do głowy że dziewczyny używają zwykłej mąki a ten kamis to mi się skojarzył z firmą kosmetyczną, a chodzi o poczciwą przyprawę
Sorka jeszcze raz za moją ignorancję w temacie. Wstyd mi, bo jestem już dużą dziewczynką (30 lat) i powinnam wiedzieć jak tak prawdziwie chronić twarz przed słońcem (zawsze sądziłam ze filtr 30 wystarczy). Jestem tu nowa, przyznam że z wielką uwaga czytam post po poście i ucze się. Wcześniej wydawało mi się ze "wiem dużo" (maniaczka kremów przeciwzmarszczkowych od 20 roku życia), a tu okazuje się że nie wiem nic. Ale to się zmienia. Pozdrawiam ciepło.

PS. Jaki wskaźnik filtra dla cery jasnej, pieprzyki (dośc dużo) oraz 30 lat na karku? Powinnam skorzystac z blokera? Oczywiscie samoopalacz załatwi opaleniznę (korzystam od lat, nie opalam twarzy).
Grafette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując