Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - retin a - pyt. do eksperta
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-01-20, 21:23   #10
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: retin a - pyt. do eksperta

EWA:
> "czy moge go uzyc sama bez lekarza"
ja bym tego nie robiła. ale jeśli już musisz, to najpierw dokładnie zapoznaj się z działaniem tego typu leków (np. w dziale Biochemia Urody) i przestrzegaj sposobu użycia (filtry, unikanie dodatkowych "złuszczaczy" itd), żeby potem nie pisac na forum postów typu "ratunku, odpadło mi pół twarzy"

> "jesli tak to czy wolno mi uzywac samooplacza"
tak, ale retinoidy powodują złuszczanie skóry, często nierównomierne, i samoopalacz może dać plamisty efekt (i najprawdopodobniej krótkotrwaly)

> "i na jak dlugo moze mi sie pogprszyc stan cery"
zwykle przynajmniej na tydzień, ale równie dobrze może nie być żadnego pogorszenia.

> "ten nieszczesny filtr nawet jezeli ide do pracy i z powrotem"
tak. ryzyko przebarwień jest zawsze.

> "nie wiedziałam ze mozna stosowac punktowo"
teoretycznie można, ale o wiele lepsze efekty sa po stosowaniu na cały problematyczny rejon.

youaresowonderful:
> "stosuję go jak mówiłam co drugi dzień na noc a rano go po prostu dokładnie zmywam i w ten sposób obchodzę się bez filtrów"
zmywanie kremu nie ma żadnego właściwie znaczenia w tym przypadku- zwiększone ryzyko przebarwień pozostaje.
(a tak na marginiesie, to gdy za jakiś czas zaczniesz sie interesować kremami przeciwzmarszczkowymi, to prawidłowa odpowiedź na pytanie o taki krem brzmi "codziennie krem z filtrem od najmłodszych lat")

> "stosuję punktowo co drugi dzień no i w ogóle latem się normalnie opalałam a mimo to nie widzę przebarwień ani niczego poparzeń żadnych tym bardziej – a może to się pojawia po latach"
dokładnie- przebarwienia mogą pojawić się za jakiś czas- pisał o tym dr Jankowiak na swoim forum
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując