Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak to jest z tymi słodzikami
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2003-03-25, 13:40   #14
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Jak to jest z tymi słodzikami

Hmm, no ja niestety nic odkrywczego w tej sprawie nie powiem, bo znam tyle argumentów za co i przeciw, od zwiększania ryzyka raka, po wywody, które temu zupełnie przeczą... Sama do zeszłego roku używałam słodzika, a w pewnej chwili niemalże się od niego uzależniłam i używałam nawet więcej niż 10 tabletek dziennie i w końcu doszłam do wniosku, że skoro są argumenty przeciw słodzikom, to ja profilaktycznie [img]icons/icon12.gif[/img] ze słodzika zrezygnuję. Na początku było dość trudno, ale teraz, kiedy nie używam ani cukru, ani słodzika, to nawet mleko wydaje mi się bardzo słodkie [img]icons/icon12.gif[/img] Po prostu kubki smakowe nauczyły się wyłapywać subtelne "słodkości" [img]icons/icon12.gif[/img] Teraz czasem zdarzy mi sie wypić np Colę Light, albo zjeść jakiś jogurt ze słodzikiem, ale raczej staram się unikać. Myślę, że jednak lepiej użyć np odrobiny miodu. Natomiast uważam, że słodzik może być dobrą "pośrednią" drogą do rezygnacji z cukru, dla osób uzależnionych od słodkości. Przez pewien czas mogą zastępować cukier słodzikiem(nie tylko w herbacie, ale także np w wypiekach, bo są dostępne słodziki do pieczenia itp), a potem zacząć ograniczać jego ilość, aż do wycofania.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując