Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-07-04, 01:10   #7
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Dziewczyny - dermatolodzy radzą alergiczkom kupować kosmetyki z jednej serii.
owszem, zazwyczaj tej firmy, która funduje im szufladę próbek dla pacjentów oraz "szkolenie" na Teneryfie.
Im więcej problemów ze skórą, tym niestety większa konieczność analizowania składów i mozolnego testowania.

Cytat:
- która z marek będzie najlepsza dla alergika: bioderma, avene, SVR, A-derma, La Roche Posay?
Niestety kosmetyki apteczne niekoniecznie są zdrowsze i bezpieczniejsze. Owszem, mają zwykle łagodniejsze kompozycje zapachowe, większe ilości składników aktywnych, ale nie na wiele się to zdaje przy poważnych problemach.
Z tego co pamiętam, kiedy wierzyłam, że mnie uratują - LRP zawiera głównie alkohol i silikony. A-derma ma owies, który może uczulać lub podrażniać. Najlepiej wspominam Avene.

Cytat:
- co alergik powinnien używać do mycia buzi (odpada biochemia - ekstakty poza kilkoma wyjątkami mnie uczulają)?
Może olejki hydrofilne do twarzy i ciała: http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=20&Itemid=2 Zrobienie ich naprawdę nie jest niczym trudnym. Warto tylko dobrać sobie wpierw olej - przy trądziku z małą ilością kwasu oleinowego, a dużą linolowego.
Z kupnych: avenowy Cleanance. bez SLS i betainy. Wydajny i doskonale oczyszczający.

EDIT: łagodny, przypominający mleczko jest żel myjący Physiogelu. Skład na KWC

Cytat:
- który z kremów jest najmniej zapychający - szukam kremu do twarzy?
Ten, kto zna odpowiedź na to pytanie zostałby chyba kanonizowany.
Najprościej - kwas hialuronowy i olej zmieszane w zagłębieniu dłoni. Z czasem można wprowadzać dodatkowe składniki.
Choć samoróbki są lepsze, jest jedyny krem, do którego zapewne bym wróciła w razie konieczności: avenowy Cleanance K, jeśli przełknąć poliakrylamid w składzie. Reguluje wydzielanie łoju i delikatnie złuszcza, bez podrażnień - trzeba być cierpliwym, bo efety widać po paru miesiącach. Zawiera kwas glikolowy i salicylowy.

EDIT: Zapomniałam o kremach fińskiego Oriona, zwłaszcza o Humektanie, który nie zawiera wymienionych przez Ciebie składników i jest dość "chudy", a jednocześnie skutecznie chroni skórę przed wysychaniem. Składy na www.emolienty.pl

Cytat:
- czy filtry mineralne są dobre na ciało suche, alergiczne?
Raczej nie, są na bazie wysuszającego cynku

Cytat:
- który filtr jest dobry dla alergika na tłustą zapychającą się twarz?
Chemiczno-fizyczne filtry avene nie zawierają alkoholu - najchudsze są emulsja i krem (choć do suchej), mleczko i spray dają efekt smalcu.
Dobre recenzje mają też filtry klorane, także u walczących z trądzikiem - to całkiem przyjemny w konsystencji i niedrogi filtr, mnie akurat niestety zapycha.

Cytat:
- czy można stsować retinachletydy i jeśli tak to w jaki sposób.
same w sobie raczej nie uczulają, szkodzić mogą dodatki. A spróbowac warto - pomaga na trądzik, naczynka, normalizuje przetłuszczanie i w dodatku przedłuża jędrność skóry.
Na początek najsłabsze i uważna obserwacja. Bez recepty avenowy diacneal, diroseal, eluage i ystheal. Na receptę retin A i zorac. Reszta, o ile wiem, zawiera alkohol.

Cytat:
Mam tłustą zapychającą się pod wpływem glicerydów, parafiny, olejów mineralnych, trójglicerydów twarz z trądzikiem młodzieńczym. Tymczasem na ciele one mi pomagają - mam strasznie suchą, swędzącą skórę na ciele (potrafię drapać się do krwi).Często po prysznicu jest w duże czerwone plamy i gdy wycieram się schodzi płatami. Mam alergię na cocamidopropylbetaine i chlorek sodu, sls jeśli są same mi nie szkodzą.
Doskonale to znam. Choć bez tych płatów i bardziej mi szkodzi sls niż betaina. Twarzy pomogły retinoidy, ciału odstawienie sls. Plus samoróbki, dieta, suplementy.
O, częściowo odszczekuję krytykę LRP - z nasilonej zimą suchości skóry ciała (drapanie się do krwi) uratowała mnie rezygnacja z rajstop oraz właśnie balsam LRP - chudsza wersja Lipikaru (minus plecy, bo tam masło shea pokazało co potrafi)

Cytat:
- wszystkie kwasy bha i aha poza gliklowym
wypróbuj może łagodniejszy od AHA kwas z grupy PHA - kwas laktobionowy. Dotąd był w koszmarnie drogich produktach neostraty, teraz pojawił się jako półprodukt w zróbsobiekrem.pl

Cytat:
- witamina C
świetnym zamiennikiem w roli porannego antyoksyndanta jest witamina B3 (niacynamid) - łagodzi, nawilża, działa przeciwtrądzikowo, wyrównuje koloryt cery.

Cytat:
- kwas mlekowy (płyny do higieny intymnej)
płyny do higieny intymnej to w większości takie samo świństwo co w żelach do mycia; jesteś pewna, że to kwas mlekowy?

Cytat:
- kwas azelinowy.
nie neguję Twojej listy - ale uczulać Cię nie musi substancja aktywna, tylko dodatki. Stwierdzisz to jedynie poprzez testowanie stopniowo wprowadzanych półproduktów.

Cytat:
LRP wycofał filtr który mi pasował (słynny Creme Fondante) i w każdy, dosłownie w każdy wpakował alkohol, który mi nie pasuje.
Bez alkoholu jest anthelios lait veloute, 40 i 50+


__________________

Edytowane przez Adora Belle
Czas edycji: 2008-07-04 o 11:47
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując