Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-07-05, 19:12   #19
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
- która z marek będzie najlepsza dla alergika: bioderma, avene, SVR, A-derma, La Roche Posay?
- co alergik powinnien używać do mycia buzi (odpada biochemia - ekstakty poza kilkoma wyjątkami mnie uczulają)?
- który z kremów jest najmniej zapychający - szukam kremu do twarzy?
- czy filtry mineralne są dobre na ciało suche, alergiczne?
- który filtr jest dobry dla alergika na tłustą zapychającą się twarz?
- czy można stsować retinachletydy i jeśli tak to w jaki sposób.

Widze ze mamy podobne problemy

-trudno stwierdzic ktora marka bedzie najlepsza,trzeba probowac,testowac,mnie z avene np przypadl tylko filtr spf 50 do gustu-reszta mnie podraznila(m in woda termalna i plyn micelarny-reszty z tej firmy boje sie probowac)
Z biodermy kiedys mialam probke fajnego kremu b mi przypasowal nazywal sie atoderm barier cream.

-co do mycia buzi-jezeli masz zapychajaca sie skore to chyba odpadaja mleczka-szukaj plynow micelarnych bezzapachowych,albo zrob sobie olejek do mycia -ja uzywalam mieszanki olejku migdalowego z olejkiem rozanym i rycynowym,sprawowal sie swietnie w zimie i na jesien,teraz latem bede musiala zmienic stezenie olejkow bo troche mnie zaczal ten olej zapychac ale jest swietny do demakijazu i nie podraznia oczu.Dla Twojej skory moze moglabys sprobowac stezenia 60% migdalowego,40 % rycynowego.Lub wybierz oleje na ktore wiesz ze nie jestes uczulona i ktore nadaja sie do Twojego rodzaju cery.

-z kremow do twarzy jak juz pisalam przypasowalo mi mleczko avene spf 50,obecnie uzywam tez kremu eucerin spf 30.

-co do filtrow mineralnych-wydaje mi sie ze one beda wlasnie suchsze-ja po wyprobowaniu kilku mineralnych filtrow stwierdzilam ze najlepsze bylo mleczko Avene.Mineralne tak jakby oblepiaj skore-nie nawilzaja jej.

-jezeli masz twarz tlusta zapychajaca to niewiem co Ci polecic(bo ja mam sucha,mieszana zapychajaca)Musisz testowac-innego wyjscia nie ma.

-co do retynachlechydow to niewiem,moze mozna sprobowac ale w malym stezeniu na poczatek?Ja nie probowalam-boje sie ze mnie podrazni.



U mnie obecnie z cera lepiej tzn dokad nie zachce mi sie probowac czegos nowego

Na wszystkie moje problemy jednak sprawdzil sie podklad mineralny-uzywam go codziennie i nikt nie wierzy ze mam lub mialam jakiekolwiek problemy z cera-ten podklad to cud

Co do aptecznych kosmetykow-wiem masz racje u mnie to mordeka gdyz marki takie jak avene sa u nas trudno dostepne-nie da rady przetestowac przed zakupem.Ale ostanio odkrylam Eucerin-uzywam kremu spf 30 i balsamu do ciala z moczniekiem-jestem b zadowolona


Caly czas jednak poszukuje czegos do zmywania makijazu bez uzycia wody-jak juz znajde ten jeden wydajny kosmetyk to osiagne kosmetyczna Nirwane

Zycze Ci znalezienia idealnych kosmetykow

Pozdrawiam

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2008-07-05 o 19:34
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując