Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-05, 19:33   #20
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Mam tłustą zapychającą się pod wpływem glicerydów, parafiny, olejów mineralnych, trójglicerydów twarz z trądzikiem młodzieńczym. Tymczasem na ciele one mi pomagają - mam strasznie suchą, swędzącą skórę na ciele (potrafię drapać się do krwi). Często po prysznicu jest w duże czerwone plamy i gdy wycieram się schodzi płatami. Mam alergię na cocamidopropylbetaine i chlorek sodu, sls jeśli są same mi nie szkodzą.
Po za tym szkodzi mi:
- alkohol denaturyzowany
- wszystkie kwasy bha i aha poza gliklowym
- witamina C
- kwas mlekowy (płyny do higieny intymnej)
- DMDM Hydratoin
- Ekstrakty rośline (poza paroma wyjatkami)
- kwas azelinowy.
Kosmetyki typu Hipp wcale mi nie pomagają - mają oba składniki (cocamide i chlorek sodu) i bardzo mocno mnie uczulają. Jestem pod opieką dermatologa, testów nie miałam robionych, biorę Zyrtec.
Jak sama mówię (a mam wszystkie możliwe ulotki) dostaję oczopląsu w aptece, bo nic nie wiem. Pytania są takie jak w pierwszym poście.
Tyle odnośnie mojej cery - a i jeszcze jedno mam 18 lat.

Ja mam znow odwrotnie-na twarzy skora sucha,wrazliwa na zapach,ekstrakty,kwas glikolowy.W lato zmienia sie w mieszana.Na ciele za to sucha ale obszar plecow tradzikowy i poddatny na zapychanie-pozatym na calym ciele wrazliwa.

Mi szkodzi:
wszystkie kwasy z wyjatkiem mlekowego
gliceryna
zapach
wszelkie ekstrakty
nagietek
wszelkie mleczka(zapychaja)
alkohol

Znosze:
kosmetyki rozane
wszystko co zawiera sol morska
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując