Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-06, 14:20   #28
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
-co do mycia buzi-jezeli masz zapychajaca sie skore to chyba odpadaja mleczka-szukaj plynow micelarnych bezzapachowych,albo zrob sobie olejek do mycia -ja uzywalam mieszanki olejku migdalowego z olejkiem rozanym i rycynowym,sprawowal sie swietnie w zimie i na jesien,teraz latem bede musiala zmienic stezenie olejkow bo troche mnie zaczal ten olej zapychac ale jest swietny do demakijazu i nie podraznia oczu.Dla Twojej skory moze moglabys sprobowac stezenia 60% migdalowego,40 % rycynowego.Lub wybierz oleje na ktore wiesz ze nie jestes uczulona i ktore nadaja sie do Twojego rodzaju cery.
Elfie, bez emulgatora? Stosowałaś tę metodę mycia olejem na ciepło? Nie pamiętam dokładnej zasady, chodziło zdaje się o masowanie mocno rozgrzanej skóry olejem.


Cytat:
-co do retynachlechydow to niewiem,moze mozna sprobowac ale w malym stezeniu na poczatek?Ja nie probowalam-boje sie ze mnie podrazni.
Nie bój się, wypróbuj coś najłagodniejszego - one niesamowicie normalizują skórę, i tłustą i suchą.



Cytat:
U mnie obecnie z cera lepiej tzn dokad nie zachce mi sie probowac czegos nowego
O tak, podpisuję się oburącz pod tym zdaniem Niestety nie mogę się powstrzymać przed wypróbowywaniem nowości.


Cytat:
Na wszystkie moje problemy jednak sprawdzil sie podklad mineralny-uzywam go codziennie i nikt nie wierzy ze mam lub mialam jakiekolwiek problemy z cera-ten podklad to cud
Również bardzo sobie chwalę podkłady mineralne. Jakiej marki używasz, Czarny Elfie?


Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Pyt jeszcze jedno - co do mycia zamówić (mazidła czy biochemia).

w zasadzie na początek wygodniejszy byłby olejek z BU (w wersji bezzapachowej) - olej słonecznikowy ma taki profil kwasów tłuszczowych, który nie powinien Cię zapychać. Jeśli jednak nie przeraża Cię konieczność odważenia składników to może kup w mazidłach sam emulgator (glyceryl cocoate to dobry wybór dla cery trądzikowej) i zmieszaj go w proporcji 1:9 lub 2:8 z tym olejem, który masz w domu w kuchni i o którym wiesz, że nie reagujesz na niego alergicznie. Olej słonecznikowy, rzepakowy, oliwa z oliwek - na pewno czegoś używasz do sałatek czy smażenia i nie masz po tym alergii. Wcześniej możesz ten olej wypróbować wmasowując kropelkę w czoło lub ramię i sprawdzając reację.



Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Jeśli wiesz jakie substancje cię podrażniają to spróbuj stworzyć własny olejek do mycia ciała. Kup na mazidłach 2-3 różne emulgatory, do tego olej zimnotłoczony (wybierz coś co dobrze tolerujesz - moze byc ze sklepu ze zdrową zywnoscią lub zielarskiego) i rób małe porce olejku myjacego wg przepisów z mazideł, takie najprostsze wersje emulgator + olej. W ten sposób sprawdzisz, która mieszanka najlepiej sie sprawdzi i zagości na dłuzej. Na mazidłąch i w innych podobnych sklepach masz duzy wybór emulgatorów i łagodnych detergentów, z których powinnaś coś dla siebie wybrać.
jak najbardziej, olejek nadaje się również do skóry ciała, zwłaszcza suchej, tylko może to drogo wychodzić, jeśli nie stosować spożywczego oleju słonecznikowego.


Werko, Alternatywnie, przyjrzyj się może tym preparatom do mycia:


olejek ISANA dostępny w Rossmanach (ISANA MED ma taki sam skład)

glycine soja, mipa laureth sulfate, laureth-4, hellianthus annuus, parfum, bht, panthenol, tocopheryl acetate

Niestety dodatek zapachowy jest dośc intensywny i w dodatku niezbyt przyejmny (słodka plastelina)

mydła Alep - więcej znajdziesz w poświęconych im wątkach, nie używałam jeszcze żadnego, ale generalnie cieszą się dobrą opinią.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując