Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-03-23, 17:42   #1
demola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 50
GG do demola

kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?


Jestem przerażona! Większość moich kremów zawiera w składzie parafinę, która inaczej może być nazwana: Mineral oil, Petrolatum, Paraffin Oil, Paraffinum liquidum
Olej mineralny, parafina, olej parafinowy- to ten sam składnik- produkty destylacji ropy naftowej.
Otóż - ten niewinnie brzmiący składnik zdecydowanej większości kosmetyków:
Nie wchłania się z jelit i skóry. Zatyka pory, absorbuje kurz i bakterie. Hamuje wymianę gazową i metaboliczną w skórze. Uniemożliwia swobodne wypływanie łoju na powierzchnię skóry. Stwarza beztlenowe warunki w skórze sprzyjające rozwojowi bakterii beztlenowych wywołujących trądzik. Inicjuje tworzenie zaskórników, utrudnia regenerację skóry. Przyśpiesza procesy starzenia. Powoduje kumulację toksycznych metabolitów w skórze. Są powszechnie stosowane przy produkcji kosmetyków, bowiem są tanie i łatwo dostępne. Parafiny rozpuszczają większość składników kosmetycznych, stanowią też typowy wypełniacz zwiększający objętość kosmetyku w opakowaniu. Nawet najcudowniejsze składniki rozpuszczone w parafinach nie przenikają do skóry pozostając na jej powierzchni!!!
Co na to nasze dyżurne kozmetyczki i dermatolodzy?
Ja już nic nie wiem!!!!
demola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując