Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Tłusta cera.
Wątek: Tłusta cera.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-01-14, 12:11   #314
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Bardzo tłusta cera- dziewczyny błagam pomóżcie mi!

To fajnie, ze dajesz sie przekonac do filtrow, bo naprawde warto.

I jesli o mnie chodzi, to mozesz sie oytac dowoli o co tylko chcesz, po to jest forum, zeby sobie pomagac i dzielic sie doswiadczeniami. Ja jak trafilam na wizaz to bylam kompletnie oglupiona taka iloscia informacji.

Co do filtrow, to jest bardzo indywidualna sprawa, niestety kazdemu odpowiada co innego. Ja juz wiem, ze filtry Biodermy wogole mi nie sluza, kiedy inni sa zachwyceni.

Z tych co podalas, to chyba od razu odrzucilabym filtr SVR, bo jest mineralny i moze zapychac pory, ma specyficzny kolor i widac go na twarzy, mocno kryje i po kilku godzinach zbiera się w porach i wygląda po prostu brzydko, taka niestety uroda filtrow mineralnych.

Jesli chodzi o filtry Avene, to rzeczywiscie, sa najbezpieczniejsze i mozna na nie stosowac kazdy puder, chodzi o to, ze np. talk i mika zawarte w podkladach destabilizuja Parsol (filtr), filtry Avene nie zawieraja Parsolu, dlatego mozna poszalec z pudrami. Pozatym Avene sa chyba najbardziej pielegnujace cere, super nawilzaja.

Z Avene zdecydowalabym sie chyba na Ultra High Sun Protection Spray SPF 50+.
Hydrance optimale UV ma zbyt niski faktor (chodzi o to, ze przy stosowaniu kwasow, skora jest narazona na promieniowanie UV i wieksza szkode wyzadzaja promienie UVA, niz UVB. Jest taka zaleznosc, ze im wyzszy faktor UVB (SPF), tym wyzsza jest wtedy ochrona przed UVA (PPD).
Filtami Avene mozna tez smarowac okolice oczu, nie zawieraja bowiem alkoholu.

Spray z Biodermy tez moze byc fajny, nie mialam go osobiscie, ale z tego, co czytalam, nie tylko na KWC, to dziewczyny sa zadowolone.

Jest tez lekki fluid z Vichy, tez wart wyprobowania.

Reasumujac , odradzalabym Tobie napewno mineralny SVR i Hydrance Optimale UV, najbardziej przemawiaja do mnie spray Avene i Biodermy oraz zel La Roche Posay. Wszystkie z nich maja tez wieksze pojemnosci 100 ml, przy cenie takiej jak za 40ml.
Niestety trudno jest znalezc od razu najlepszy filtr nawet dla siebie. Najlepszym wyjsciem zanim sie kupi cale opakowanie jest zdobycie probek, mozesz popytac w aptekach zwyklych llub internetowych, albo poszukac na Allegro.

Mam nadzieje, ze chociaz troche Tobie pomoglam
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując