Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-06-09, 21:09   #7
Ruti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 7
Dot.: Cera Odwodniona

Właśnie przed chwilką odnalazłam to forum i od razu proszę Was o pomoc bo mi już ręce opadają. Otóż właściwie od zawsze miałam problemy z wysuszoną skórą twarzy i doborem odpowiedniego kremu. Moje próby zawsze kończył się fiaskiem i szybko wracałam do zwykłego Nivea bo on był wstanie mnie natłuścić. I tak trwało to parę lat, aż dałam spokój i stosowałam tylko Nivea. Niestety jakiś czas temu zaczęłam zauważać oznaki starzenia się skóry , zmarszczki pod oczami i na czole, które pojawiły się można powiedzieć nagle. Mam 30 lat i 1,5 roku temu urodziłam synka i właśnie od czasu ciąży zauważyłam, że moja skóra potrzebuje jakiegoś lepszego kremu. I znów postanowiłam, że tym razem znajdę odpowiedni krem żeby nie wiem co! I tak wydawałam góry pieniędzy na przeróżne kremy m.in. Vichy, La-Roche, SVR i chyba wszystkie inne z niższej półki i totalna porażka. Po każdym skóra w sekundę sucha jak papier i straszne uczucie ściągania szczególnie w okolicach oczu. Zauważyłam też, że mam takie zaczerwienienia, czerwone placki na policzkach. Uświadomiłam sobie, że skóra jest po prostu chora i poleciałam do dermatologa. Dostałam dużo próbek kremów, o których tu na forum czytałam m.in. Physiogel – pudło w sekundę wsiąknął, A – DERMA – troszkę lepszy ale to też nie to, SVR dwa rodzaje – porażka jedynie krem z BioDermy Atoderm no taki najlepszy ale skóra wkoło oczu po 2 godz. już troszkę ciągnęła. Dodam, że aplikuję sobie zawsze bardzo grubą warstwe kremu. Próbowałam też Dermobazy i jeśli chodzi o tłuszcz to było TO ale miałam takie uczucie braku wody. Jak ja się ucieszyłam, że może w końcu mi się udało. Dodam, że rano jak wstałam to skóra już była sucha jak papier i niestety bardzo spuchły mi oczy więc odstawiłam ten krem. Obecnie nie myję buzi wodą tylko mleczkami i uzywam wody termalnej. Zaczerwienienia ustąpiły.
Jak uważacie czy mam odwodnioną skórę czy to brak tłuszczu?
Oj chyba ciężki przypadek ze mnie Poradźcie jakich kremów i innych specyfików powinnam zacząć używać aby moja twarz nie była pokryta zmarszczkami i żeby w końcu zaczęła oddychać!
Ruti jest offline Zgłoś do moderatora