Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-06-09, 23:12   #10
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Dot.: Cera Odwodniona

Ruti: oprócz składników które dostarczają nawilżenia (np. gliceryna, glikol propylenowy etc.) oraz tworzą barierę na powierzchni skóry (np. olej mineralny, którego jest dużo w kremie Atoderm) - cera odwodniona potrzebuje składników które wiążą wodę w skórze. Moje ulubione typy: seryna i mocznik, pozy tym np. kwas hialuronowy, ceramidy. Poza tym ja osobiście preferuję jako składnik natłuszczający masło karite i naturalne oleje, zwłaszcza bogate w kwas gamma-linolenowy (wiesiołek, ogórecznik), nie lubię oleju mineralnego, ale być może cerze bardzo suchej on służy (ja mam mieszaną).

Piszesz że próbowałaś kremów SVR. A Xerial 5 (5% mocznika) do twarzy? Mnie on fantastycznie nawilża, a co ciekawsze - dość trwale, w porównaniu z innymi. Poza może krem Dermedic Hydrain 2?

Jeśli mycie Twarzy mleczkiem Ci służy, to świetnie. Moja cera jest znacznie mniej odwodniona, od kiedy zmywam ją wodą sporadycznie, a na codzień używam płynów micelarnych H2O Biodermy. Biorę też kapsułki z olejem z ogórecznika (Neoglandyna) i jestem bardzo zadowolona.

Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora