Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-10-06, 09:10   #14
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: PROSBA O POMOC: JA I KWASY?...czy zostaje mi wytłuc lustra w domu...?

Oj, spinko, najpierw to ty musisz uspokoic skorę. Najwidoczniej jest odwodniona - to te "spięcie" skory po umyciu. Przesuszenie to powoduje wzmożeone wydzielanie sebum, czyli masz przyczyne nadmiernego przetłuszczania. Im czesciej myjesz twarz, tym bardziej ona sie przetłuszcza.

Musze powiedziec, że mam problem z odpowiedzia na Twoje pytanie. Na pewno nie wolno stosowac retinoidow podczas karmienia, ale nie wiem jak jest z kwasami. Osobiscie, jestem typem zachowawczym i poczekałabym az skonczysz karmic - tak dla bezpieczenstwa dziecka.
A juz zwłąszcza ze wzgledu na lysanel, ktory jest bombą kwasową [dobrze działa, ale jest naprawde mocny, wymaga stosowania filtrow, a wczasi ekarmienia musiałabys stosowac tylko te mineralne---> bielą].

Na razie napisze tak: ogranicz mycie twarzy, np. tylko do wieczornego mycia buzi. Rano mozesz spryskac twarz woda termalną i przetrzec twarz tonikiem/ hydrolatem.

Swego czasu tez mialam problem z trodzikiem, przerobiłam erytromycyne, Dalacin, i cos tam jeszcze - nic nie dzialało. Skóre miałam tak przesuszona, że az pękała [naprawdę]. W przypływie furii wywaliłam wszystkie kosmetyki p/tradzikowe i przestawiłm sie na nawilżająco-kojące dla alergików. i stał się cud, skóra uspokoiła się i od tamtej pory nie mam juz problemow z cera.

Dlatego doradzam radyklaną zmiane pielegnacji - na kosmetyki kojąco-nawilżające, ale bez zapychaczy w skladzie. jak skonczysz karmic mozna pmyslec o oczyszczeniu skory kwasami czy zpłyceniu zmarszczek retinoidami, ale nie teraz. Koniecznie kup łągodny zel do mycia twarzy - bez SLSów w składzie [mamy tu podpięty wątek z wymienionymi produktami], wode termalną; łągodny tonik [chwalony jest AA Young - świetny skład]. Na noc mozesz wyprówbowacnawilżający, antybakteryjny krem AA Young - tez wiele osób "Zawdziecza mu życie", a na dzień coś lekkiego, kojącego.

Uff, jak cos jest niejasne, to pytaj dalej - pozdrawiam!


EDIT: Antykoncepcja sama w sobie jest powodem do stosowania wysokich filtrów, bo hormony mogą działać foto-uwrażliwiająco. NIe ma przeciwskazan do łączenia kwasow i antykoncepcji, pod warunkie że sumiennie, codziennie rano się filtrujesz.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora