Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Poliakrylamid
Wątek: Poliakrylamid
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-27, 00:14   #8
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Poliakrylamid

Cytat:
Napisane przez frostis Pokaż wiadomość
Dziewczyny.mam prosbe moze mi wyjasnicie co nieco.
Ja rowniez sie zastanawiam nad tym skladnikiem i troche szperalam w necie,zeby zebrac rozne informacje na jego temat.
Skoro jest on szkodliwy w kremach i innych kosmetykach,to dlaczego jest glownym skladnikiem i obecnie jednym z najpopularniejszych wypelniaczy na zmarszczki i do powiekszania ust?

podaje linka

http://www.medycynaestetyczna.pl/b2.php
Czytalam na forach zagranicznych same pozytywne opinie klientek,ktore beauticalem mialy ostrzykiwane zmarszczki.Tak sobie mysle,ze gdyby byl tak bardzo szkodliwy w kremach ,to pewnie bylby zabroniony jako zastrzyk,srodek ktory jakby nie bylo zostaje w skorze kilka lat.
pierwszy wypełniacz zawierający poliakrylamid, który jest całkowicie degradowany i bezpieczny!!!
- z tego wynika, że to jakaś modyfikacja, że wszystkie dotychczasowe wypełniacze z poliakrylamidem nie były degradowane i bezpieczne.

Składa się z poliakryloamidowego (PA) spójnego hydrożelu z biodegradowalnymi analogami, których funkcje oraz okres półtrwania in vivo można bardzo precyzyjnie modulować.
- czyli to jest jakaś modyfikacja, a nie czysty (=>szkodliwy) PA.

W procesie degradacji są stopniowo uwalniane krótkie, rozpuszczalne łańcuchy PA. Łańcuchy przemieszczają się razem z płynami śródmiąszowymi, bez dalszej degradacji lub metabolizmu, a następnie są wydalane razem z żółcią.
- z tego wynika, że fakt wydalenia PA z organizmu jest pożądane. A więc sam w sobie - jest on szkodliwy.

Niekontrolowane reakcje chemiczne w trakcie degradacji żelów PA powodowały wiele niekorzystnych efektów i powikłań.
- tutaj już wprost napisali, że PA jest szkodliwy.

Niestety - w kosmetykach występuje PA w czystej, niemodyfikowanej, a więc niezaprzeczalnie szkodliwej postaci.

Ja to tak przynajmniej zrozumiałam.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując