Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-01-12, 18:29   #1713
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Nie przesadzajmy z ta krzemionką bo popadniemy w paranoje Przeciez ktos kto bedzie jej uzywał nie bedzie pylił jej sobie na twarz tak zeby przed oczami powstała chmura dymu
No i nie trzeba jej uzywac codziennie, ew. na wieksze wyjscia.
Jeśli chodzi o wpływ składników kosmetycznych na zdrowie, to nie jestem wcale jakimś wielkim ortodoksem (gdybym była, musiałaby zrezygnować zupełnie z kolorówki mineralnej ze względu na podejrzenia wobec dwutlenku tytanu w postaci pylącej). Jednak tutaj dowody szkodliwego wpływu są silne (nie chodzi tylko o działanie kancerogenne):

"The other health effects are not 'new', but we now have good epidemiology studies of recent vintage showing that silica exposure (with and without silicosis) is linked with several autoimmune conditions which previously there were only case studies: rheumatoid arthritis, scleroderma, Sjogrens' syndrome, and lupus. There is also accumulating epidemiology evidence that occupational silica exposure is linked with kidney diseases such as nephritis and end-stage renal disease".

Codzienna ekspozycja na pył krzemionkowy przy aplikacji pudru może stanowić pewne ryzyko, jeśli surowiec nie pochodzi z pewnego źródła i nie mamy żadnej wiedzy na temat sposobu jego pozyskiwania. Są inne dobre i mniej kontrowersyjne środki matujące, można spokojnie po nie sięgnąć i odpuścić sobie silicę. Ale to jest oczywiście kwestia indywidualnego wyboru.
Nie wydaje mi się, abym popadała w paranoję .

Mała poprawka: http://www.fyrinnae.com/

Podoba mi się ten puder:
http://www.fyrinnae.com/index.php?_a...&productId=200

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-01-12 o 18:37
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora