Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-01-12, 22:05   #1735
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Niestety Frantic muszę się z Tobą zgodzić. Poza tym boję się tej ortodoksyjności i tego, że być może znajdą się osoby, które będą uzurpowały sobie prawo do prawd absolutnych. A to chyba nie o to chodzi. Forum jest po to aby dyskutować, byle z głową. Szczególnie opierając się na badaniach naukowych, a nie osobistym widzimisię.
Oczywiście dalsze wałkowanie tematu jest bez sensu, do niczego to nie prowadzi, dlatego już nie będę tego ciągnąć. Zobaczymy co się "urodzi" Warto jednak pamiętać, że zbytni ostracyzm i nadmierne ograniczenia zamiast zachęcać ludzi do minerałów mogą mieć odmienny skutek. I może być tak jak zdarzało się na biochemii, momentami mało przyjemnie.

Milena, mika w dużej ilości może, lecz oczywiście nie musi podrażniać cerę naczyńkową, powodować świąd lub rumień. U siebie taką reakcję obserwuję. Lecz oczywiście nie jest to tylko moja osobista opinia, z taką informacją zetknęłam się czytając zagraniczne fora poświęcone minerałom, niestety nie przytoczę źródeł, ponieważ nigdzie tego nie zapisałam.
Jeżeli taką reakcję u siebie zaobserwujesz (i oczywiście będziesz pewna że to za sprawą miki), warto sięgnąc po minerały z mniejszą jej ilością lub całkowicie bez miki, to powinno zniwelować problem.

Trzeba też pamiętać, że minerały nie są żadnym panaceum na wszystkie problemy i nie każdemu muszą pasować. Dlatego jest tyle firm i każda produkuje minerały o innym składzie. Poszczególne składniki też mogą podrażniać, lub zapychać. Jest to sprawa indywidualna. Po prostu trzeba próbować i trafić na swojego Sw. Graala (lub nie)
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora