Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2024-03-18, 13:37   #206
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 282
Dot.: Czapki, rękawiczki, szaliki... nosicie zimową porą czy to obciach??

Cytat:
Napisane przez Pulsator Pokaż wiadomość
No właśnie stylowość to pojęcie względne i dla mnie np. takie są rzeczy z lat 80/90, które bardziej mi się podobają niż dzisiejsza moda. Lata 80te to dla niektórych dekada kiczu a dla mnie to dekada stylu. Na zdjęciach które w lutym pokazałem to są rzeczy sprzed 30-35 lat.

Pamiętam z lat 90tych że ludzie na ogół fajnie ubrani chodzili o każdej porze roku, też zimą z rękawiczkami, czapkami czy szalikami, czasami wystarczą proste nie udziwniane rzeczy, których dzisiaj brakuje. I jakoś wtedy była większa różnorodność i masa wyróżniających się osób wyglądających dziwnie. A dzisiaj na ogół wszyscy wyglądają podobnie choć niby taka mnogość krojów i kolorów.
Teraz akurat wróciła moda z lat 90tych, moja córka ubiera się podobnie do mnie z czasów podstawówki

Natomiast co do drugiej części wypowiedzi, to ja to pamiętam zgoła inaczej i wszyscy nosili się praktycznie tak samo, jak na coś była moda to tylko takie rzeczy można było wszędzie kupić. Jak zaczęły być modne biodrówki to spodnie z innym stanem były właściwie niedostępne i tak po kolei z każdą rzeczą. Teraz można się ubierać jak chcesz, bo jest większy wybór w sklepach.

Co do czapek - jeszcze niedawno nie było opcji, żebym założyła czapkę, do czasu aż zapadłam na przewlekłe zapalenie zatok, od wtedy bez czapki ani rusz i nawet mało mnie interesuje jak w niej wyglądam
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując